Smurfit Kappa rozwija się w Brazylii
11 Jan 2016 09:24

Irlandzka grupa papiernicza Smurfit Kappa kontynuuje swój rozwój w Ameryce Łacińskiej dzięki akwizycji dwóch przedsiębiorstw brazylijskich: Industria de Embalagens Santana (Inpa) i Paema Embalagens za kwotę 186 mln euro. To pierwsze akwizycje grupy w Brazylii. Dwie wymienione firmy, zatrudniające ponad 1700 osób, posiadają liczne fabryki, w tym 4 zakłady produkujące tekturę falistą.

Smurfit Kappa jest już obecna w wielu krajach Ameryki Łacińskiej, m.in. w Argentynie, Kolumbii i Ekwadorze. Ogółem grupa posiadała dotychczas w tym regionie 34 zakłady produkcji opakowań z tektury falistej, 19 papierni, 8 innych fabryk papieru i tektury oraz 72 inne przedsiębiorstwa.

Tony Smurfit, dyrektor generalny Smurfit Kappa stwierdził, że najnowsze akwizycje pozwolą grupie rozszerzyć obecność na ważnym strategicznie rynku. Transakcja została sfinalizowana w końcu grudnia ub.r.

Smurfit Kappa, światowy lider w produkcji opakowań na bazie papieru, zatrudnia ok. 43 000 pracowników w 33 krajach, a jej obroty w 2014 r. wyniosły 8,1 mld euro. W Europie grupa jest właścicielem 161 fabryk produkujących opakowania z tektury falistej, 19 papierni, 50 wytwórni toreb i worków papierowych oraz 31 innych przedsiębiorstw.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ