Smurfit Kappa zbiera nagrody w konkursie PPI Awards
17 Oct 2014 09:15

Koncern Smurfit Kappa został doceniony za swoje innowacje podczas prestiżowego konkursu Pulp & Paper (PPI) Awards 2014 w Bostonie (USA). Firma otrzymała nagrody dla najlepszej firmy za „Osiągnięcia i innowacje w kategorii Papierów Specjalistycznych” oraz za „Innowacje w Opakowaniach Luksusowych”.

Zwycięstwo w pierwszej z wymienionych kategorii przypadło Catcher Board MB12, unikalnemu rozwiązaniu zapobiegającemu migracji węglowodorów występujących w olejach mineralnych z opakowania do produktów spożywczych. Nagrodzona tektura jest nadaje się w całości do odzysku, posiada certyfikat FSB i została wykonana z naturalnych surowców, które spełniają wymogi prawne sektora żywności.

W kategorii „Innowacje w Opakowaniach Luksusowych” zwyciężyło rozwiązanie Lady BiB, czyli trzylitrowe opakowanie typu Bag-in-Box przeznaczone na wino i łączące elegancję, funkcjonalność oraz ekologiczność (m.in. poprzez swój mały 'ślad węglowy' oraz łatwość oddzielenia składników w systemie odzysku).

Organizowane od 2009 r. PPI Awards to jedyny globalny konkurs, którego celem jest nagradzanie osiągnięć firm, papierni oraz jednostek działających w sektorze celulozowo-papierniczym.

Na podstawie informacji Smurfit Kappa opracował TK