Solidus Solutions przejmuje niemiecko-polskiego producenta insertów
18 Aug 2021 08:09

Holenderski producent tektury litej, firma Solidus Solutions, została właścicielem przedsiębiorstwa Mölle, działającego w Niemczech i w Polsce producenta wkładów rozdzielczych i wkładek (insertów). Kwota transakcji nie została podana do publicznej wiadomości.

Akwizycja, która została sfinalizowana 5 sierpnia br., stanowi strategiczną inwestycję mającą na celu zintegrowanie i poszerzenie portfolio produktów Solidus Solutions. W jej efekcie Klaus Eckert, dotychczasowy dyrektor zarządzający Mölle (który zachowa swoją pozycję) wejdzie w skład managementu Solidus Group. Jak poinformowała Solidus Solutions, firma bardzo cieszy się z chęci Eckerta do dalszego zaangażowania w działalność firmy z uwagi na jego rozległą wiedzę na temat wkładów z tektury litej, która z pewnością zapewni dalszy potencjał wzrostu na tym rynku.

Firma Mölle z siedzibą w niemieckim Kastellaun (Nadrenia-Palatynat) i Gliwicach jest jednym z czołowych producentów wkładów rozdzielczych i insertów w Europie Północno-Zachodniej. Przedsiębiorstwo przetwarza rocznie ok. 5 tys. ton tektury, a jego produkty trafiają przede wszystkim do odbiorców końcowych z sektora szkła, opakowań, farmaceutycznego oraz napojowego. Większość z nich jest wytwarzana z tektury falistej z uwagi na jej wytrzymałość i zalety logistyczne.

Po zakończeniu procesu pełnej integracji większość tektury wykorzystywanej przez Mölle do produkcji będzie dostarczać holenderska papiernia Solidus Solutions.

To strategiczne przejęcie pozwoli Solidus Solutions wykonać kolejny ważny krok w zakresie poziomej integracji w ramach europejskiej Grupy. Dążymy do dalszej optymalizacji naszych usług serwisowych dla klientów, oferując szersze portfolio produktów oraz wzmacniając naszą czołową pozycję w europejskim sektorze tektury litej – powiedział Dieter Bergner, dyrektor wykonawczy Solidus Solutions.

Opracowano na podstawie informacji firmy Solidus Solutions

error: Kopiowanie zabronione!