Sonoco zakończyło proces przejmowania Weidenhammer Packaging Group
5 Nov 2014 11:58

Firma Sonoco, jeden z największych światowych producentów opakowań, którego główna siedziba mieści się w Hartsville (Karolina Południowa, USA), ogłosił zakończenie procesu przejmowania Weidenhammer Packaging Group (WPG), czołowego europejskiego dostawcy puszek i bębnów kompozytowych oraz pojemników z tworzyw sztucznych. Transakcja kosztowała Sonoco 286 mln euro w gotówce.

Jak stwierdził M. Jack Sanders, prezes i dyrektor generalny Sonoco: „Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, mogąc powitać zespół firmy Weidenhammer oraz jej 1100 partnerów w rodzinie Sonoco. Dzięki przejęciu powstaje globalny lider w zakresie opakowań sztywnych z papieru, który powinien zwiększyć roczną sprzedaż opakowań konsumenckich oraz usług biznesowych Sonoco do ok. 2,8 mld dolarów, a o ok. 53% połączone obroty firmy do wartości ok. 5,4 mld dolarów. Co więcej, spodziewamy się zwyżki przychodów netto ze sprzedaży w Europie o ok. 21 proc.”

Mieszczący się w Hockenheim w Niemczech Weidenhammer zatrudnia w przybliżeniu 1100 pracowników i posiada 13 fabryk: oprócz 5 w Niemczech także w Belgii, Francji, Grecji, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA, Chile i Rosji. Oprócz produkowania puszek kompozytowych, bębnów oraz luksusowych tub, WPG dostarcza na rynek także unikalne pojemniki z tworzyw sztywnych, uzyskiwane dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cienkościennych form wtryskowych wraz z najnowszymi etykietami IML. Firma obsługuje rynki przetworzonej żywności, napojów w proszku, tytoniu, słodyczy, higieny osobistej, żywności dla zwierząt, farmaceutyków oraz produktów dla domu i ogrodu.

WPG jest zarządzana przez rodzinę Weidenhammer od momentu założenia w 1955 r. Przez ostatnie sześć dekad grupa stała się liderem europejskiego rynku. „Wspieraliśmy biznesowy rozwój grupy z pełnią pasji i osobistego zaangażowania. Decyzja o sprzedaży naszych udziałów nie była łatwa” - powiedział Ralf Weidenhammer, dyrektor generalny i jeden ze wspólników w WPG, po rozpoczęciu procesu sprzedaży w sierpniu br. „Mimo to jesteśmy przekonani, że połączenie firm jest właściwą decyzją przypadającą w odpowiednim czasie, która otworzy przez WPG i jej pracownikami nowe i ważne perspektywy na przyszłość.”

Jako lider rynkowy i technologiczny w Europie, WPG zapewni dodatkową wiedzę fachową grupie Sonoco, zaś sama będzie czerpała zyski z czołowej pozycji Sonoco na rynkach północnoamerykańskim, azjatyckim oraz latynoamerykańskim.

Źródło: Sonoco

Sonoco zakończyło proces przejmowania Weidenhammer Packaging Group