Speedmaster XL 75 Anicolor w drukarni Intrograf Lublin S.A.
18 Jun 2014 14:05

W dniach 5-6 czerwca br. w lubelskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej został uroczyście otwarty nowy zakład produkcyjny firmy Intrograf Lublin S.A. W uroczystości uczestniczyło liczne grono zaproszonych gości oraz partnerów drukarni. Nowa siedziba to przestronna część biurowa oraz nowoczesne i dostosowane do wszystkich niezbędnych wymagań hale produkcyjne i magazynowe.

Podczas uroczystości goście mieli możliwość zwiedzenia zakładu i zapoznania się z poszczególnymi działami produkcyjnymi oraz parkiem maszynowym. W programie nie mogło zabraknąć prezentacji pierwszej w Polsce i jednej z pierwszych na świecie drukującej maszyny offsetowej Speedmaster XL 75 Anicolor firmy Heidelberg. Seryjną produkcję tego modelu rozpoczęto z początkiem br. w zakładach produkcyjnych Wiesloch-Walldorf.

Offsetowa maszyna drukująca Speedmaster XL 75 z zespołem farbowym Anicolor została po raz pierwszy zaprezentowana podczas targów drupa w Dusseldorfie w 2012 roku. Rewolucyjna koncepcja budowy zespołu drukującego Anicolor sprawia, iż urządzenie to stało się najbardziej produktywną maszyną w swojej klasie na świecie gwarantującą zarazem najwyższą jakość druku offsetowego.

Maszyna zainstalowana w drukarni Intrograf Lublin S.A. jest wyposażona w sześć zespołów drukujących oraz wieżę lakierującą w linii. Produkcja z wykorzystaniem nowej maszyny to redukcja czasu narządu o blisko połowę, zmniejszenie o 90% strat makulaturowych, absolutnie najwyższa jakość i niezawodność kolorystyki i obrazu oraz możliwość efektywnego drukowania zarówno krótkich jak i długich nakładów na jednej i tej samej maszynie.

Intrograf Lublin S.A. jest jednym z czołowych producentów opakowań kartonowych i ulotek wykorzystywanych m.in. przez firmy z branży farmaceutycznej, kosmetycznej i spożywczej. Wśród klientów drukarni są największe koncerny farmaceutyczne na świecie takie jak np. Polpharma, Adamed, Lek czy Teva.

Od roku 2000 firma posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001, a w 2011 r. dokonała pełnego wdrożenia normy ISO 15378, która wyznacza dodatkowe wymagania dla firm produkujących opakowania produktów dla branży farmaceutycznej.

Drukarnia należy także do wąskiej grupy firm mających prawo posługiwać się znakiem „technology by Heidelberg”.

Źródło: Heidelberg