SPGPrints wprowadza niskomigracyjne farby inkjet UV
10 Sep 2014 11:23

Firma SPGPrints rozpoczęła sprzedaż gamy niskomigracyjnych farb do cyfrowego druku atramentowego UV, które mają pomóc drukarzom etykiet w zagwarantowaniu, że ich produkty nie są zanieczyszczone i są bezpieczne dla produktów żywnościowych i farmaceutycznych.

Farby, specjalnie zoptymalizowane pod kątem użycia na maszynach drukujących DSI (Digital System Integration) produkowanych przez SPGPrints, spełniają wytyczne Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Farb Drukarskich (EuPIA) i są zgodne z Ordynacją Szwajcarską (SR 817.023.21). Co więcej, farby nie zawierają żadnych składników, które są wymienione jako niedozwolone w dokumencie Nestle Guidance dotyczącym farb drukarskich.

Nowa gama farb jest oparta na identycznej recepturze, która zapewnia wysoką jakość standardowych farb SPGPrints znanych ze swej odporności na chemikalia i zarysowania, z pokrywania ponad 90 proc. przestrzeni barw i 93% nieprzejrzystości bieli.

Bas Hoijtink z SPGPrints mówi: „Do dzisiaj osoby kupujące opakowania z żywnością lub kosmetykami musiały polegać na tonerze i konwencjonalnych rozwiązaniach. SPGPrints Low Migration Inks, wraz z wydajnymi maszynami DSI, zapewnia drukarzom oraz producentom towarów całkowitą pewność spełniania międzynarodowych standardów bezpieczeństwa oraz uzyskania wysokiej jakości na najszerszej gamie podłoży foliowych i papierowych, w warunkach druku niskonakładowego.”

Na podstawie informacji firmy SPGPrints opracował TK