Spółka Cognex przedstawia ręczne czytniki nowej generacji
7 Oct 2014 11:57

Spółka Cognex Corporation, czołowy światowy dostawca systemów widzenia komputerowego, zaprezentowała nową generację ręcznych czytników do odczytu kodów DPM (nanoszonych bezpośrednio na części) z serii DataMan 8600. Czytniki DataMan 8600 oferują wyjątkową wydajność odczytu kodu dla producentów wykorzystujących programy do śledzenia części w przemyśle samochodowym, przy produkcji elektroniki, w lotnictwie oraz przemyśle petrochemicznym.

„Nowe czytniki z serii DataMan 8600 opierają się na sukcesie naszego świetnego ręcznego czytnika kodu kreskowego DataMan 8500, który ustanowił standard w dziedzinie przemysłowego odczytu kodów DPM (nanoszonych bezpośrednio na części). Szybkie wprowadzenie identyfikacji z kodami 2D DPM do śledzenia, zmusza producentów do domagania się wytrzymałego, samowystarczalnego czytnika o stałej wydajności do wszystkich typów kodów i części” - stwierdził Carl Gerst, wiceprezes spółki i dyrektor działu identyfikacji produktów. „Seria DataMan 8600 wyznacza nowy standard wydajności dla ręcznych czytników kodów DPM i niezawodnie wszystko odczytuje, od najbardziej skomplikowanych kodów DPM po te najłatwiejsze, drukowane kody kreskowe.”

Seria czytników DataMan 8600 łączy w sobie sprawdzony w przemyśle algorytm 2DMax+ i opatentowaną technologię Cognex UltraLight i odczytuje nawet te najtrudniejsze kody na najszerszym zakresie materiałów i powierzchni.

Ponadto ręczne czytniki DataMan 8600 oferują komunikację w sieci Ethernet z protokołami przemysłowymi, które pozwalają na bezproblemową integrację z urządzeniami automatyzacji przedsiębiorstwa. Czytniki te oferują moduły komunikacyjne, które pozwalają na konfigurację czytnika zgodnie ze szczególnymi wymaganiami komunikacyjnymi określonymi przez klienta. Seria DataMan 8600 dostępna jest zarówno z modułami komunikacji bezprzewodowej i przewodowej oraz wspiera standardową komunikację przemysłową, włącznie USB, USB Keyboard, RS-232 i bezprzewodową komunikację Bluetooth z inteligentną stacją bazową.

Czytniki z serii DataMan 8600 przeznaczone są do wymagających środowisk pracy, posiadają wytrzymałą konstrukcję, a produkt ten uzupełnia szeroki wachlarz kabli przemysłowych i akcesoriów. Typowe zastosowania czytników z serii DataMan 8600 obejmują montaże części w przemyśle motoryzacyjnym, montaż silników, kontrolę wejścia, montaż skrzyni biegów, produkcję elektroniki, przemysł lotniczy oraz dział produkcji petrochemicznej.

Źródło: Cognex International