Stabilna termicznie folia OPS – termokurczliwa do etykiet
20 Nov 2014 10:38

Firma Plastic Suppliers / Sidaplax wprowadza w Ameryce i w Europie Polyflex TDO - nową poprzecznie orientowaną polistyrenową folię termokurczliwą do rękawów termokurczliwych, która charakteryzuje się wzmocnioną stabilnością temperatury.

Folia Polyflex TDO o stabilnej temperaturze obkurcza się w temperaturze 35 stopni Celsjusza mniej niż 0,4% po upływie 24 godzin. Etykietowa, stabilna temperaturowo folia w wersji XP charakteryzuje się pionowym skurczem i maksymalną wytrzymałością zgodnie z kierunkiem maszyny (MD) takim jak folia PET-G termokurczliwa, co sprawia, że jest ona atrakcyjniejszą alternatywą od dotychczasowej folii OPS.

Wiedząc, jak istotne znaczenie dla klientów ma stabilność cieplna, firma Plastic Suppliers-Sidaplax z dumą oferuje produkt, który wytrzymuje ciepło, zachowując integralność związaną ze skurczem i nadrukiem.

Oprócz wysokiej kurczliwości, nową foli e XP charakteryzuje 3-proc. wzrost MD, co zwiększa jej wydajność. Stosunkowo niska siła skurczu folii OPS pomaga wyeliminować nieestetyczne marszczenia i fałdy pojawiające się na butelkach i opakowaniach.

Nowa folia Polyflex TDO OPS termokurczliwa posiada szereg istotnych cech, m.in. większą zdolność do zadruku wszystkimi rodzajami druku wykorzystującymi zarówno wodę, jak i rozpuszczalniki oparte na systemach z wykorzystaniem farb.

Firma Sidaplax nie zaleca przechowywania folii termokurczliwych w wysokich temperaturach przez dłuższy czas, ale nawet w takiej sytuacji jest bardzo mało prawdopodobne, by używając nowej folii Polyflex TDO użytkownik końcowy miał problemy z etykietami.

Nowa folia jest dostępna w grubościach 50my, 45my i 40my w każdej wersji, zarówno o niskim, średnim, jak i wysokim skurczu.

Źródło: Plastic Suppliers / Sidaplax