Stora Enso finalizuje przejęcie De Jong Packaging Group
10 Jan 2023 14:21

Stora Enso poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia De Jong Packaging Group (z siedzibą w Holandii) – jednego z największych producentów opakowań na bazie tektury falistej w krajach Beneluksu. Kwota związana z zakupem, anonsowanym we wrześniu ub.r., wyniosła ok. 1,020 mld euro. Transakcja została zamknięta 6 stycznia br. po uzyskaniu niezbędnych zgód i zakończeniu konsultacji pracowniczych.

Stora Enso podkreśla, że zakup De Jong Packaging Group w znaczącym stopniu umocni pozycję firmy na europejskim rynku opakowań z tektury falistej. Umożliwi też szersze jej wejście w tym segmencie na rynki Holandii, Belgii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Dzięki przejęciu dział Packaging Solutions firmy Stora Enso zwiększy swój potencjał wytwórczy w zakresie tektury falistej o ok. 1,2 mld m2, tj. do ponad 2 mld m2 rocznie (uwzględniając projekty De Jong Packaging Group związane z rozbudową). Oczekuje się, że przychody ze sprzedaży, zrealizowane przez De Jong Packaging Group w 2022 roku, zamkną się kwotą ok. 1 mld euro. Portfolio produktowe firmy i jej położenie geograficzne mają zapewnić dalszą rozbudowę oferty Stora Enso, zwłaszcza w segmentach świeżej żywności, e-handlu i opakowań przemysłowych.

Jest mi niezmiernie miło oficjalnie powitać De Jong Packaging Group jako część Stora Enso. Przejęcie to jest zbieżne z naszą długofalową strategią, uwzględniającą dalsze wzrosty przychodów ze sprzedaży materiałów dedykowanych produkcji opakowań odnawialnych w Europie i systematyczne zwiększanie udziałów rynkowych w tym segmencie – mówi Annica Bresky, prezes i CEO koncernu Stora Enso.

Opracowano na podstawie informacji firmy Stora Enso