Stora Enso na targach drupa 2016: „What a tree can do”
26 Apr 2016 11:00

„What a tree can do” – pod takim hasłem przebiegać będzie obecność Stora Enso na targach drupa 2016, odbywających się w dniach 31 maja – 10 czerwca br. w Düsseldorfie. Na stoisku firmy, zlokalizowanym w pawilonie nr 1, zostanie zaprezentowana jej pełna oferta w zakresie papierów graficznych, kartonów oraz tektur falistych typu Re-board. Targowe pokazy uwzględnią też zupełnie nowe rozwiązania, bazujące na technologiach cyfrowych i pokazujące możliwości wykorzystania surowców drzewnych – zarówno obecnie jak i w przyszłości.

Pawilon nr 1 targów drupa, tradycyjnie zajmowany przez firmę Heidelberg i jej partnerów technologicznych, to jedna z najchętniej odwiedzanych części tej wystawy. We wchodzącym w skład hali audytorium codziennie odbywać się będą prezentacje ekspertów branżowych, wśród których znajdą się także przedstawiciele Stora Enso. „Wspólna z innymi dostawcami obecność na tegorocznych targach drupa będzie przebiegała pod hasłem innowacyjności. Chcemy pokazać, w jaki sposób – łącząc kompetencje i doświadczenia różnych firm – możemy je integrować angażując w rozwiązania, dedykowane naszym klientom. Stora Enso zaprezentuje w Düsseldorfie szerokie spektrum swoich papierów graficznych i kartonów, które z jednej strony charakteryzują się proekologicznością, z drugiej – umożliwiają realizację innowacyjnych projektów poligraficznych i opakowaniowych. Nasze podłoża będą wykorzystywane podczas przebiegających „na żywo” demonstracji kilku maszyn drukujących znajdujących się w pawilonie nr 1, jak również w innych maszynach drukujących, prezentowanych na targach drupa 2016” – mówi Katariina Tanner, wiceprezes ds. marketingu dywizji papierniczej Stora Enso.

„Rok 2016 jest dla całej dywizji Consumer Board niezwykle ważny. Świętujemy w nim 20-lecie wprowadzenia na rynek kartonów Performa i CKB. Przyniesie on również uruchomienie zupełnie nowej, wysoce zaawansowanej maszyny produkującej tekturę w zakładzie Beihai w Chinach. Z kolei na targach drupa 2016 pokażemy kilka unikalnych rozwiązań opakowaniowych, bazujących na projektach nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu Recreate Packaging. Będą to w naszej opinii bardzo ważne targi, pełne innowacji opartych na surowcach odnawialnych” – dodaje Jonas Pettersson, wiceprezes ds. marketingu i zarządzania produktem w Stora Enso Carton Board.

Na stoisku firmy będzie dostępna specjalna mapka, prezentująca wszystkie miejsca na targach, w których będą wykorzystywane materiały Stora Enso.

Źródło: Stora Enso