Stora Enso na targach ProSweets Cologne 2015
21 Jan 2015 13:06

Podczas targów ProSweets Cologne 2015, które odbędą się w dniach 1-4 lutego br. w Kolonii (Niemcy), Stora Enso zaprezentuje szereg nowych produktów ze swojej oferty dedykowanych dla przemysłu opakowań. Będąc jednym z europejskich liderów rynku produkcji kartonów opakowaniowych znajdujących zastosowanie w branżach czekoladowej czy konfekcyjnej, firma pozyskuje wciąż nowych klientów zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami choćby w zakresie kartonowych kubków o rozmaitym wzornictwie.

Różne ich rozmiary, rodzaje pokrywek i sezonowe projekty to ogromne pole do popisu dla działów marketingu, które chcą podążać za obowiązującymi trendami i spowodować, by ich produkty wyróżniały się na tle innych marek. Będąc rozwiązaniem proekologicznym – odnawialnym i poddawanym recyklingowi – kubki wykonane z kartonu cieszą się coraz większą popularnością, znajdując zastosowanie m.in. przy pakowaniu żywności na wynos.

„Naszym zdaniem pomiędzy kartonami pudełkowymi i woreczkami istnieje luka do zagospodarowania. Dysponując właściwymi materiałami i współpracując z wykwalifikowanymi partnerami w zakresie produkcji oraz z kreatywnymi projektantami, jesteśmy w stanie stworzyć – na bazie kartonu – zupełnie nowe formy i kształty opakowań. Mam na myśli choćby kubki z systemem wielokrotnego otwierania stosowane do pakowania czekolady, wyrobów konfekcyjnych czy przegryzek” – mówi Wilfried Schmahl, Segment Development Manager w firmie Stora Enso.

Posiadając szerokie portfolio kartonów opakowaniowych, w skład którego wchodzą m.in. serie Performa, Ensocoat, CKB, Tambrite i Cupforma, firma Stora Enso może zaoferować materiał do wykonania różnego rodzaju opakowań. Każdy z nich posiada własne, unikalne właściwości, dzięki którym można osiągnąć pożądane rezultaty w druku, efekty specjalne, funkcjonalność opakowania oraz satysfakcjonującą relację ceny do jakości. Jak zapewnia Stora Enso, każdy z produkowanych przez nią kartonów jest stale udoskonalany pod względem jakości i wydajności. Niedawno na rynek trafiła wzbogacona wersja kartonu CKB, charakteryzująca się niższą gramaturą. Firma pracuje też nad nowymi wersjami pozostałych kartonów opakowaniowych ze swojej oferty.

Podczas targów ProSweets Cologne 2015 Wilfried Schmahl wystąpi z prezentacją, która odbędzie się we wtorek 3 lutego o godz. 15.30 w ramach ProSweets Speakers’ Corner (stoisko A-071/B-079 w pawilonie 10.1).

Źródło: Stora Enso