Stora Enso otworzyła centrum innowacji opakowań
1 Dec 2015 14:06

W piątek 27 listopada koncern Stora Enso oficjalnie uruchomił swoje centrum innowacji dla branży opakowań, które mieści się w głównej siedzibie firmy w Helsinkach. Centrum to miejsce, w którym będą się odbywać prace badawczo-rozwojowe nad innowacjami, gdzie gdzie pracownicy Stora Enso wspomogą klientów w tworzeniu innowacyjnych i ekologicznych koncepcji opakowań. Centrum oferuje dostęp m.in. do laboratorium projektowania opakowań oraz sal do prezentacji wyposażonych w zaawansowaną technologię ekranów dotykowych oraz ekspozycji trójwymiarowej.

Centrum Innowacji ma być przeznaczone przede wszystkim dla klientów – przetwórców i producentów, właścicieli marek oraz detalistów. Będzie umożliwiać tworzenie projektów o wartości dodanej dla klientów, które zwiększają sprzedaż produktów, a jednocześnie ograniczają negatywny wpływ produkcji na środowisko i zmniejszają koszty wytworzenia.

„Dzięki naszemu nowemu centrum jesteśmy w stanie nawiązać unikalny kontakt z klientem i wspólnie opracowywać projekty opakowań jutra” - powiedział dyrektor generalny Stora Enso Karl-Henrik Sundström. “Zrównoważony rozwój jest podstawą działań Stora Enso, a na sposób kooperacji z klientami będzie wpływało silnie nasze zaangażowanie w promocję materiałów odnawialnych.”

Oprócz wsparcia działalności wzorniczej oraz badawczo-rozwojowej, centrum będzie funkcjonować jako miejsce prezentacji nowych produktów, prototypów oraz projektów w zakresie opakowaniowych innowacji. Co więcej, posłuży jako inkubator nowych idei w zakresie opakowań oraz trendów wzorniczych, tworzonych dzięki bliskiej współpracy z klientami, start-up'ami oraz akcjonariuszami działającymi w tej branży.

Centrum Innowacji Stora Enso zostało ulokowane w siedzibie firmy w Helsinkach przy ulicy Kanavaranta 1.

Na podstawie informacji firmy Stora Enso opracował TK