Stora Enso sponsorem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Falun 2015
16 Feb 2015 13:51

Koncern Stora Enso jest jednym z międzynarodowych sponsorów mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, jakie będą odbywać się w dniach 18 lutego – 1 marca w szwedzkim Falun. Podczas imprezy FIS – jej organizator – będzie dystrybuował okolicznościowe prezenty, przeznaczone dla wszystkich uczestników zawodów oraz przedstawicieli mediów. Opakowania podarunków zostały wykonane z kartonu Performa White, produkowanego przez Stora Enso w zakładach Fors.

Tegoroczne mistrzostwa – zgodnie z tradycją – składać się będą z trzech dyscyplin: biegów, skoków oraz kombinacji norweskiej. Z myślą o zawodnikach i dziennikarzach przygotowywanych jest ok. 3 tysięcy zestawów upominkowych, których zawartość ma stanowić niespodziankę dla każdej obdarowanej nim osoby.

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że możemy partycypować w przygotowaniu okolicznościowych podarunków na mistrzostwa świata. To dla nas nie tylko zaszczyt, ale i znakomita okazja do szerszego zaistnienia, gdyż przez wiele dni oczy całego środowiska sportowego będą skierowane na Falun” – mówi Cecilia Carter, dyrektor zakładów produkcyjnych Stora Enso w Fors.

Innowacyjne i ekskluzywne

Projekt i wygląd opakowania na podarunki powstały dzięki ścisłej współpracy Stora Enso, organizatorów Falun 2015 i firmy Kartongbolaget, która była odpowiedzialna za produkcję i zadrukowanie pudełek kartonowych. Mają one prostokątny kształt i składają się z trzech elementów. „Stworzyliśmy opakowanie, które z jednej strony cechuje innowacyjność i poczucie ekskluzywności, z drugiej zaś – wysoka wytrzymałość i możliwość nietuzinkowego zaprezentowania zawartości. Dzięki optymalnym cechom kartonu Performa White, m.in. pod względem jego drukowności, stał się on optymalnym wyborem przy produkcji opakowania” – mówi Joakim Johansson, dyrektor zarządzający i właściciel Kartongbolaget.

Wychodzące poza utarte kanony myślenie i kwestie proekologiczne to zagadnienia, które są wspólne zarówno dla polityki Stora Enso, jak też organizatorów mistrzostw świata Falun 2015. „Zależało nam, aby wręczane zawodnikom i dziennikarzom, odpowiednio opakowane podarunki były tematycznie związane z regionem Dalarna, gdzie odbywa się cała impreza, a zarazem wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Jednym z naszych celów jest bowiem zorganizowanie najbardziej proekologicznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w historii. Z tego też względu do produkcji opakowań na okolicznościowe prezenty wybraliśmy najlepiej odpowiadający temu celowi karton, wytwarzany przez Stora Enso w zakładach Fors” – dodaje Sven von Holst, CEO zawodów w Falun.

Źródło: Stora Enso