Stora Enso świętuje 50-lecie kartonu Ensocoat na targach Luxe Pack Monaco 2014
18 Sep 2014 10:32

Karton Ensocoat – flagowy produkt firmy Stora Enso, dedykowany na rynek opakowań luksusowych i zastosowań graficznych – obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. W związku z tym znajdzie on swoje szczególne miejsce na stoisku Stora Enso podczas zbliżających się targów Luxe Pack Monaco 2014. Impreza odbędzie się w Grimaldi Forum w Monako w dniach 27-29 października.

Ostatnie lata przyniosły rozwój i szereg udoskonaleń w kartonie Ensocoat, przede wszystkim pod względem białości, jasności i odporności na promieniowanie UV. Karton nabrał również bardziej niebieskiego odcienia, a jego powierzchnia stała się gładsza. W rezultacie Ensocoat stał się kartonem pierwszego wyboru dla wielu producentów dóbr luksusowych, w przypadku których opakowanie ma ogromne znaczenie. Na rynku poligraficznym jego pozycja została w tym roku wzmocniona dzięki uzyskaniu certyfikatu EU Ecolabel. Tym samym Ensocoat stał się pierwszym kartonem typu SBB, który otrzymał to wyróżnienie.

Na stoisku Stora Enso, poza próbkami produktów poligraficznych wykonanych z użyciem kartonu Ensocoat, będą również obecne prace nagrodzone w konkursie Recreate Packaging 2014. Tematem wiodącym jego tegorocznej edycji były opakowania przydatne w podróży.

Oprócz tego firma będzie promowała szerokie portfolio kartonów premium, przeznaczonych do produkcji opakowań na kosmetyki, zapachy, środki pielęgnacyjne, szampany, wina i inne wyroby alkoholowe.

Źródło: Stora Enso