Stora Enso w rankingu CDLI za 2015 rok: 99 punktów na 100 możliwych
28 Nov 2015 10:21

Carbon Disclosure Project (CDP) – międzynarodowa organizacja non-profit promująca działania zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju – uznała Stora Enso za lidera na rynku skandynawskim w zakresie realizowanych przez firmę działań, zapobiegających zmianom klimatycznym. W najnowszej edycji stworzonego przez CDP rankingu Nordic Climate Disclosure Leadership Index (CDLI), firma uzyskała 99 punktów na 100 możliwych. Tak wysoka ocena to przede wszystkim efekt transparentności przekazywanych opinii publicznej informacji na temat proekologicznych działań podejmowanych przez Stora Enso.

„Z uwagi na fakt, że nasza działalność biznesowa bazuje na surowcach odnawialnych, znajdujemy się w unikalnej i komfortowej sytuacji, gdy zewnętrzne instytucje dokonują pomiarów ilości dwutlenku węgla, emitowanego przez nasze zakłady produkcyjne” – mówi Noel Morrin, wiceprezes Stora Enso ds. globalnej odpowiedzialności. „Walka z globalnym ociepleniem jest dla nas priorytetem, zaś zaangażowanie w transparentność prowadzonych działań pozwala nam podejmować właściwe decyzje, stymulujące dalsze zmiany”.

Aby znaleźć się w rankingu, każda z aplikujących firm musi poddać się niezależnej ocenie realizowanych przez siebie działań, zapobiegających zmianom klimatycznym. Dokonują jej przedstawiciele CDP. Paul Dickinson, założyciel i prezes tej organizacji tłumaczy: „Biorąc pod uwagę paryskie negocjacje na temat sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz trendy zmierzające do zredukowania ilości emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla, wiarygodna informacja o podejmowanych przez firmy wysiłkach w tym zakresie staje się coraz bardziej cenna. Tym większe należą się gratulacje wszystkim przedsiębiorstwom, które uzyskały wysokie noty w opracowanym przez nas rankingu Climate Disclosure Leadership Index”.

Na prośbę 822 inwestorów, reprezentujących aktywa o wartości 86 bilionów euro, tysiące firm dostarcza do CDP aktualne informacje, dotyczące podejmowanych działań zapobiegających zmianom klimatycznym. Uzyskanie najwyższej punktacji w rankingu CDLI to dla inwestora bądź akcjonariusza sygnał, że dane przedsiębiorstwo jest właściwie przygotowane do szybkiego reagowania na oczekiwania rynkowe, jak również na zmieniające się regulacje, dotyczące akceptowalnych poziomów emisji dwutlenku węgla.

Źródło: Stora Enso