Stora Enso wzmacnia obecność na rynku tektury falistej
8 Sep 2022 10:25

Stora Enso przejmuje De Jong Packaging Group z siedzibą w Holandii za ok. 1,02 mld euro. Przejęcie - zatwierdzone przez Radę Dyrektorów Stora Enso – ma przyczynić się do strategicznego rozwoju Stora Enso, przyspieszenia wzrostu przychodów i zwiększenia udziału firmy na rynku opakowań odnawialnych w Europie. De Jong Packaging Group jest jednym z największych producentów opakowań z tektury falistej w krajach Beneluksu. Portfolio produktów i rozległa baza klientów uzupełnią i wzmocnią ofertę Stora Enso, zwłaszcza w zakresie opakowań do produktów świeżych, e-commerce i opakowań przemysłowych.

Przejęcie De Jong Packaging Group znacząco wzmocni obecność Stora Enso na europejskich rynkach opakowań z tektury falistej, zwłaszcza holenderskim, belgijskim, niemieckim i brytyjskim. Dzięki temu przejęciu dział Rozwiązań Opakowaniowych (Packaging Solutions) Stora Enso zwiększy swój potencjał produkcji opakowań z tektury falistej o około 1,2 mld m2 do ponad 2 mld m2, wliczając do tego rachunku obecnie trwające projekty rozbudowy firmy De Jong Packaging Group. Tym samym firma zyskuje potencjał dalszego rozwoju na kluczowych rynkach. Europejski rynek opakowań z tektury falistej jest rozdrobniony, a obecność na lokalnych rynkach jest kluczem do zrównoważonego wzrostu.

Zgodnie z naszą strategią inwestujemy w zwiększenie udziału w rynku opakowań odnawialnych i wpisujących się w ideę obiegu zamkniętego. De Jong Packaging ma mocną pozycję w sektorze opakowań z tektury falistej i imponującą bazę klientów. Przejęcie ich działalności wesprze nasze dążenia do strategicznego rozwoju sektora opakowań odnawialnych w Europie - mówi Annica Bresky, prezes i dyrektor generalny Stora Enso.

Jesteśmy dumni z osiągnięć De Jong Packaging Group i z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy w firmowej podróży. Stora Enso ma potencjał dalszego rozwoju zgodny z naszymi ambicjami – podkreślają Henk de Jong, właściciel De Jong Packaging Group, oraz Ad Smit, dyrektor generalny firmy.

Założona w 1996 roku De Jong Packaging Group jest jednym z największych producentów opakowań z tektury falistej w krajach Beneluksu. Firma specjalizuje się w tackach i pudełkach z tektury falistej, głównie dla produktów świeżych, handlu elektronicznego i przemysłu. Przedsiębiorstwo aktywnie działa także jako producent tektury falistej po tym, jak w 2021 r. przejęło holenderską papiernię De Hoop. De Jong Packaging Group posiada 17 zakładów w Holandii, Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zatrudnia około 1300 osób.

Opracowano na podstawie informacji firmy Stora Enso