Stora Enso zainwestuje w rozwój zakładów produkcyjnych Imatra
7 Nov 2014 14:21

Stora Enso przeznaczy 27 mln euro na rozwój zakładów Imatra w Finlandii. Inwestycja ma poprawić konkurencyjność rynkową i jakość realizowanej tu produkcji oraz zwiększyć moce wytwórcze fabryki o 20 tys. ton tektury rocznie. W związku z tym jedna z pracujących tu maszyn zostanie zmodernizowana, głównie w części związanej z powlekaniem, jak również w sekcjach przewijania i pakowania wstęgi.

„Inwestycja ta doskonale wpisuje się w proces transformacji Stora Enso w skoncentrowanego na potrzebach klienta dostawcę rozwiązań, bazujących na surowcach odnawialnych. Poza zwiększeniem wydajności zakładów Imatra, podniesieniem jakości i redukcją kosztów realizowanej tu produkcji poprawi się konkurencyjność wchodzącej w ich skład jednostki Tainionkoski na światowych rynkach zbytu” – mówi Vesa Simola, kierujący działem Consumer Board w firmie Stora Enso.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, modernizacja sekcji pakowania wstęgi – bez zatrzymywania maszyny – odbędzie się wiosną 2015 roku. Pozostała część prac zostanie zrealizowana we wrześniu przyszłego roku, podczas dorocznej przerwy konserwacyjnej.

Zakłady produkcyjne Imatra składają się z dwóch jednostek produkcyjnych – Kaukopää i Tainionkoski. Ich łączna roczna wydajność wynosi ponad 1 mln ton tektury i papieru. W fabryce pracuje ok. 870 osób, z czego 90 w jednostce Tainionkoski.

Źródło: Stora Enso