Strategiczne partnerstwo Komori i Highcon
4 Feb 2016 10:33

3 lutego br. firmy Komori i Highcon poinformowały o zawiązaniu dwustronnego strategicznego partnerstwa. Komori będzie sprzedawać i wspierać na rynku japońskim cyfrowe rozwiązania do cięcia i przegniatania (bigowania) z serii Highcon Euclid. Partnerstwo jest ważnym elementem strategii Komori, która chce dostarczać swym klientom wszechstronne rozwiązania w zakresie analogowego i cyfrowego workflow dla drukarni i introligatorni. Pierwsze urządzenie Highcon Euclid w Japonii zostało zainstalowane w należącym do Komori Graphic Technology Center w Tsukubie i zostanie zaprezentowane podczas Dni Otwartych Komori w dniach 4-5 lutego br. W trakcie imprezy 400 strategicznych klientów Komori w Japonii zyska okazję do przekonania się na własne oczy, jak ta przełomowa technologia cyfrowego wykańczania po druku wpasowuje się w portfolio firmy Komori.

Dzięki sprzedaży Highcon Euclid, Komori zapewnia klientom rozwiązanie eliminujące „wąskie gardła” w procesach wykańczania po druku. Co więcej, Highcon Euclid II+ wykonuje najbardziej złożone wykroje, dostarcza próbki produkcyjne dla potrzeb testów marketingowych oraz produkuje opakowania, których nie da się wykonać z użyciem konwencjonalnych narzędzi.

Komori będzie oferować cyfrową maszynę do druku atramentowego (Impremia IS29) oraz system cięcia i bigowania Highcon Euclid. Seria urządzeń Euclid znalazła już odbiorców w ponad 20 firmach na całym świecie, a przedsiębiorstwa, które ich używają, poświadczają korzyści z oferowanej przez nie dyferencjacji. Nawiązane partnerstwo – zdaniem jego uczestników – to sytuacja typu „win/win”, w której wygranymi są zarówno Komori, Highcon, jak również ich klienci.

Eiji Kajita, dyrektor ds. operacyjnych, szef działu globalnej sprzedaży i serwisu oraz dyrektor naczelny Komori, powiedział: „Wierzymy, że doprowadzenie do finału porozumienia z Highcon stanowi ważny krok na drodze do osiągnięcia biznesowego celu Komori, jakim jest stanie się PESP (Print Engineering Service Provider, Dostawcą Usług Druku). Wspieramy sukces naszych klientów, dostarczając im różnorodne rozwiązania, które rozwiązują ich problemy, z firmami partnerskimi na całym świecie. Połączenie innowacyjnego systemu Highcon oraz produktów Komori tworzy nowy model biznesowy, który dotychczas był niemożliwy do zrealizowania.”

Aviv Ratzman, współtwórca i dyrektor naczelny firmy Highcon, dodał: „Ta współpraca to świadectwo jakości i przemysłowej potęgi naszych produktów, które zapewniają duże korzyści w cyfrowych i konwencjonalnych systemach workflow. Jesteśmy dumni z tego, że nasza młoda technologia znalazła miejsce w portfolio Komori, firmy z blisko 100-letnim doświadczeniem w wytwarzaniu produktów doskonałej jakości i niezawodności.”

Na podstawie informacji Highcon opracował TK