Sukces 2. edycji targów CCE International
16 Mar 2015 11:15

Organizatorzy drugiej edycji CCE International, która odbyła się w dniach 10-12 marca w Monachium, dokonali wstępnego podsumowania wystawy. O jej sukcesie świadczy wzrost o 18% – w porównaniu z imprezą sprzed 2 lat - liczby zwiedzających. 2410 gości z 62 krajów miało możliwość zapoznać się z materiałami surowcowymi, maszynami, akcesoriami i usługami w zakresie wytwarzania i przetwarzania tektury falistej oraz opakowań kartonowych.

Swoją ofertę na powierzchni ok. 4,5 tys. m2 monachijskich terenów wystawowych zaprezentowało156 wystawców z 22 krajów (i w przypadku powierzchni, i liczby wystawców oznacza to wzrost o ok. 1/3 w porównaniu z poprzednią edycją). Prócz prezentacji na stoiskach targom towarzyszyły otwarte dla zwiedzających seminaria, poświęcone tematom takim jak „Druk Cyfrowy”, „Składanie i klejenie” oraz „Precyzyjne wykrawanie”.

O międzynarodowym charakterze CCI International świadczy bogata reprezentacja wystawców i gości spoza Niemiec (odpowiednio 82% i 64%). Wśród firm prezentujących swoją ofertę dominowali przedstawiciele Niemiec, Chin, Wielkiej Brytanii i Holandii, zaś wśród zwiedzających: Niemcy, Włosi, Polacy, Brytyjczycy, Hiszpanie, Austriacy, Francuzi, Czesi, Turcy i Szwajcarzy. Większość zwiedzających obecnych w Monachium zajmuje się produkcją tektury (52%), pudełek składanych (25%), projektowaniem opakowań (17%) oraz podajników arkuszy tektury falistej (15%) i reprezentuje sektor spożywczo-napojowy (45%), transportowy i logistyczny (26%), elektryczny i elektroniczny (24%), kosmetyczny (21%), meblowy (20%) oraz farmaceutyczny (18%).

Goście interesowali się przede wszystkim urządzeniami do przetwórstwa tektury falistej (45%), maszynami do druku (41%), liniami do produkcji tektury falistej (38%), urządzeniami do pudełek składanych (33%), surowcami i materiałami (32%), oraz kontrolą urządzeń i zarządzaniem produkcją (27%).

„Otrzymaliśmy bardzo pozytywny odzew ze strony wystawców i zwiedzających” - wyjaśniła Nicola Hamann, dyrektor zarządzająca w imieniu organizatorów, Mack Brooks Exhibitions. „Wystawcy liczyli na spotkania z decydentami i tak się stało. Także zwiedzający zyskali korzyści wynikające z wiedzy na temat rozwoju i trendów w zakresie technologicznego know-how. To pozwoli uczestnikom w zaadaptowaniu się do obecnych potrzeb rynku oraz odpowiedniego pozycjonowania swych firm. Co więcej, nowe seminaria w otwartej formule, odbywające się przez trzy dni trwania targów, także zostały bardzo docenione.”

Odbywające się równolegle z CCE International targi ICE Europe, prezentujące rozwiązania z zakresu przetwórstwa papieru, taśm i folii, także zakończyły się sukcesem, który odzwierciedla 7% przyrost gości (7040) na stoiskach 439 wystawców.

Kolejne targi CCE International odbędą się w dniach 21-23 marca 2017 r.

Na podstawie informacji organizatorów opracował TK