Sukces Metsä Board na targach FachPack
8 Oct 2018 11:55

Choć targi FachPack 2018 przeszły do historii, firma Metsä Board jest bardzo zadowolona z rezultatów uzyskanych podczas tego ważnego międzynarodowego wydarzenia w Norymberdze, na którym jej stoisko odwiedziło ponad 1500 gości. Czołowy europejski producent tektur z pierwotnych mas włóknistych zaprezentował swoją ofertę w odmiennej oprawie graficznej, korzystając z nowego projektu stoiska. Wśród atrakcji dostępnych na stoisku znalazł się ekran o wysokości czterech metrów, na którym pokazywano najnowsze produkty Metsä Board, a także innowacyjna formuła „Package Lab”, w ramach której odwiedzający mogli obejrzeć i wypróbować projekty opakowań wykonanych z tektur Metsä Board.

Innym ważnym wydarzeniem było zdobycie nagrody Green Packaging Star Award przez dwa projekty, wykorzystujące tektury Metsä Board produkowane z pierwotnych mas włóknistych – opakowania herbaty T2 Mini Fruit oraz promocyjne opakowania soków owocowych Pago z serii „Wiadomość na butelce”. Nagroda Green Packaging Star Award jest przyznawana za osiągnięcia w branży opakowań, które mają szczególny wpływ na ochronę zasobów i zmniejszanie ilości odpadów.

Opakowania herbaty T2 Mini Fruit Tea, które już otrzymały kilka innych nagród, zostały zwycięzcą w kategorii „Projekt”. Szanghajski zespół projektowy Metsä Board, w ścisłej współpracy z firmą T2, opracował te opakowania wykorzystując wspólny temat graficzny – „The Grand Most Exotic Bazaar”. Zespół projektantów zdecydował o wykonaniu nadruku na niepowlekanej, spodniej stronie tektury MetsäBoard Pro FBB Bright 250 g/m², nawiązując do naturalnej faktury owocu.

Promocja soków owocowych Pago „Wiadomość na butelce”, którą przygotowała austriacka projektantka Gerlinde Gruber we współpracy z Marthą Ploder, zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii „Filozofia firmy przyjazna dla środowiska”. Wykonana z tektury MetsäBoard Pro FBB Bright 285 g/m², dobrze przemyślana, koszulka tekturowa sprawia, że produkt na półce przyciąga uwagę konsumentów. Nagroda Green Packaging Star Award, której pomysłodawcami był KOMPACK (austriackie czasopismo branży opakowań i logistyki) oraz stowarzyszenie Packforce Austria, została dotychczas przyznana 10 razy. Jury złożone z ekspertów ds. opakowań ocenia wszystkie zgłoszenia konkursowe pod kątem zgodności projektów z zasadami zrównoważonego rozwoju, niskich kosztów i innowacyjności.

Źródło: Metsä Board

Opakowania herbaty T2 Mini Fruit Tea

Opakowanie soków owocowych Pago