Sukces studentów podczas VII Targów Packaging Innovations
28 Apr 2015 09:09

Energia, świeże pomysły, nieszablonowe podejście do projektowania opakowań: tak w skrócie można byłoby opisać tegoroczną IV edycję Strefy Studenta w ramach VII Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 9-10 kwietnia 2015 w Warszawie.

Wszystko rozpoczęło się od konkursu, który podzielony był na dwie kategorie „Oceny Internautów” oraz „Oceny Profesjonalistów”. W pierwszym etapie przesłane projekty opakowań podlegały ocenie internautów, którzy wskazali najciekawsze ich zdaniem prace. Nagrodą była możliwość zaprezentowania prac podczas VII Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – najbardziej prestiżowego wydarzenia tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. W drugim etapie, który rozstrzygnięcie miał pierwszego dnia targów, prace opiniowane były przez niezależne jury - profesjonalistów z branży. Pod uwagę brano m.in. praktyczne zastosowanie opakowań, czy innowacyjny pomysł. W wyniku głosowania komisja wyróżniła trzy projekty:

I miejsce
Julia Karwasz – Opakowanie na kredki-piórnik
II miejsce
Paulina Ratajczak – Opakowanie na miskę
III miejsce
Anita Szymankiewicz – crystal beer.

W skład komisji weszli: Ewa Woch - wiceprezes firmy Targi w Krakowie Sp. z o.o., organizator Targów Packaging Innovations; Wacław Wasiak – Dyrektor Polskiej Izby Opakowań; Krzysztof Januszewski – Dyrektor Polskiej Izby Fleksografów; Jolanta Ziemniak-Ronke – Prezes Zarządu Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca magazynu „Świat DRUKU”; Tomasz Janowski – General Manager Ball Trading Poland Sp. z o.o.

Stoisko studentów budziło bardzo duże zainteresowanie zwiedzających i przez dwa dni było tłumnie odwiedzane. Studenci oprócz samych prototypów opakowań przygotowali dodatkowo materiały - plakaty, ulotki i foldery - zawierające szczegółowe informacje na temat projektów i ich konstrukcji. Sami również udzielali szczegółowych informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

„Każdego roku studenci zaskakują nas swoimi pomysłami na opakowania. Doceniamy zaangażowanie młodych ludzi, którzy ambitnie podchodzą do realizowanych projektów. Tegoroczni uczestnicy zachwycili nas swoim dojrzałym podejściem i przygotowaniem do targów. Przez dwa dni rzetelnie opowiadali gościom o swoich projektach i prezentowali zastosowanie opakowań” – mówi Ewa Woch, wiceprezes firmy Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Udział w targach Packaging Innovations to dla młodych projektantów mocny start. To właśnie podczas tego wydarzenia mieli oni możliwość spotkania i porozmawiania z kluczowymi osobami z branży, którzy chętnie dzielili się opiniami. Jak udowadniają poprzednie edycje, podczas targów studenci zdobywają cenne kontakty, które później owocują propozycjami staży lub nawet pracy.

Już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie Strefy Studenta i skonfrontowania swoich pomysłów z opiniami profesjonalistów.

Źródło: easyFairs