Sun Chemical na konferencji IMDA o rozwiązaniach do druku opakowań metalowych
18 May 2015 14:15

Podczas odbywającej się w dniach 19-21 maja br. w Bloomingdale (w stanie Illinois) konferencji IMDA (International Metal Decorators Association) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej firmy związane z branżą dekorowania podłoży metalowych – Sun Chemical zaprezentuje swoje rozwiązania, dedykowane dla tego segmentu rynkowego. Będą wśród nich m.in. innowacyjne farby do zadrukowywania metalu: SunDuo, SunTrio i SunAltec.

„Nasi klienci oczekują rozwiązań, które umożliwią produkcję opakowań wyróżniających się na półce sklepowej” – mówi Tony Renzi, wiceprezes ds. zarządzania produktem w dziale farb opakowaniowych Sun Chemical, odpowiedzialny za rynek północnoamerykański. „Sun Chemical może im zaoferować szeroką gamę produktów, przeznaczonych do dekorowania podłoży metalowych, które będą spełniać te wymagania. Pozwalają one z jednej strony na uzyskanie wysokiej funkcjonalności samego opakowania, z drugiej zaś – gwarantują, że zostanie ono zauważone przez klientów, porównujących różne produkty prezentowane na półce sklepowej”.

SunDuo optymalizuje proces zadrukowywania puszek metalowych

SunDuo to seria wszechstronnych, wytrzymałych farb dedykowanych do zadrukowywania podłoży aluminiowych i stalowych puszek. Jak zapewnia producent, cechują się one wyjątkową drukownością przy wysokich prędkościach produkcyjnych oraz wysokim poziomem adhezji. Dotyczy to także farb, na które następnie nanoszony jest lakier. Farby SunDuo charakteryzują się również wysokim stopniem nasycenia pigmentami, co jest szczególnie istotne dla drukarń wytwarzających metalowe puszki składające się z dwóch elementów.

SunTrio: wydajna produkcja opakowań metalowych

SunTrio to seria wszechstronnych, elastycznych, ekonomicznie uzasadnionych i oferujących żywe kolory farb, stworzona z myślą o zastosowaniach dekoracyjnych przy produkcji trójelementowych opakowań metalowych. Zdaniem producenta stanowią one optymalne rozwiązanie przy zadrukowywaniu wszelkiego typu metalowych puszek i pokryw, wiader, aluminiowych wieczek, aerozoli, puszek na żywność (m.in. na przetwory rybne) itd.

Farby SunTrio umożliwiają wydajną produkcję różnego rodzaju opakowań metalowych i – jak zapewnia Sun Chemical – znakomicie zachowują się w maszynie drukującej. Charakteryzują się przy tym niskim poziomem parowania oraz właściwym przyleganiem pomiędzy warstwami oraz do samego podłoża. Dostępne są w wersjach konwencjonalnej i UV. W skład serii SunTrio wchodzą także farby o niskim stopniu migracji, przeznaczone do produkcji opakowań na żywność i inne wrażliwe wyroby.

SunAltec: elastyczna alternatywa dla składanych tubek

Farby z serii SunAltec oferują wysoki poziom jakości, wydajności oraz adhezji. Dedykowane są na rynek jednoelementowych aerozoli i butelek do napojów, jak również aluminiowych składanych tubek. Można je stosować na różnych platformach produkcyjnych oraz poddawać różnym rodzajom suszenia: termicznemu, katalitycznemu oraz UV.

Źródło: Sun Chemical