Sun Chemical zapowiada nowości na Labelexpo Europe 2015
14 Jul 2015 09:25

Podczas targów Labelexpo Europe 2015 (29 września – 2 października w Brukseli) firma Sun Chemical zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania znajdujące zastosowanie przy produkcji opakowań i etykiet, m.in. w technologii wąskowstęgowej. Tegoroczna obecność firmy na targach będzie przebiegać pod hasłem „Od pomysłu do klienta”.

Goście targowi będą mogli zapoznać się z pełnym cyklem produkcyjnym w zakresie wytwarzania opakowań i etykiet: począwszy od etapu kreacji i powstania projektu, poprzez przygotowanie materiałów do drukowania, fazę produkcji wykorzystującą oferowane przez Sun Chemical powłoki, farby i inne materiały eksploatacyjne, systemy zapewniające zachowanie integralności marki i zgodność z istniejącymi przepisami, na finalnej obróbce i dostarczeniu do punktu sprzedaży skończywszy.

Na targach Labelexpo Europe 2015 zadebiutują nowe farby białe SolarFlex UV Flexo, wykorzystywane jako kolor kryjący lub podkładowy i przeznaczone do produkcji opakowań na żywność. Firma będzie również promować Polare – innowacyjny, wszechstronny i uzasadniony ekonomicznie system mieszania farb, pozwalający na optymalizację zużycia kolorów specjalnych wykorzystywanych w produkcji niskonakładowej. Swoje miejsce na stoisku znajdą także specjalistyczne atramenty do druku inkjetowego, najnowsze propozycje Sun Chemical w zakresie utrwalania UV, uzyskiwania efektów specjalnych, zastosowania dedykowanych powłok, ochrony marki, zarządzania barwą oraz personalizacji produktów w finalnej fazie ich wytwarzania.

SunJet – dział Sun Chemical specjalizujący się w rozwiązaniach do druku inkjetowego – zaprezentuje na targach swoje najnowsze osiągnięcia w obszarze atramentów UV oferujących – jak zapewnia dostawca – optymalną jakość reprodukcji i niezawodność przy aplikowaniu na różne podłoża. Działając w zgodzie z regulacjami i standardami dotyczącymi bezpiecznych opakowań na żywność, SunJet pokaże portfolio rozwiązań inkjetowych przeznaczonych do zadrukowywania obydwu stron opakowania żywnościowego.

Targi Labelexpo Europe 2015 będą miejscem prezentacji rozwiązań Sun Chemical w zakresie ochrony marek przed fałszerstwem i podróbkami. Wśród demonstrowanych produktów będą m.in. farby z serii SunShift, SunGuard i SunLock, skierowane do właścicieli marek i producentów etykiet.

W obszarze color managementu Sun Chemical zaprezentuje SunColorBox – zestaw aplikacji i usług umożliwiających wdrożenie cyfrowego workflow zgodnego z zasadami zarządzania barwą. Ma on stanowić wsparcie dla firm zajmujących się przetwórstwem opakowań przy uzyskiwaniu właściwych kolorów firmowych w ramach w pełni zoptymalizowanego procesu cyfrowego, z wysoką prędkością i wydajnością.

Narzędzia wchodzące w skład SunColorBox uwzględniają: audyt kolorystyczny pozwalający na racjonalizację i dygitalizację palety kolorystycznej użytkownika; SunDigiProof umożliwiający wykonywanie dokładnych proofów kolorystycznych na życzenie; SunDigiGuide – księgę standardów kolorystycznych; SunMatch – moduł w pełni cyfrowej komunikacji między dostawcą farb/atramentów, sieciami wykorzystywanymi przez klienta oraz systemem PantoneLIVE – działającym „w chmurze” rozwiązaniem pozwalającym na zachowanie zgodności z biblioteką Pantone w całym cyklu produkcyjnym opakowania, począwszy od jego projektu, na dostawie do sklepu skończywszy.

W ofercie Sun Chemical przygotowywanej z myślą o targach Labelexpo Europe 2015 nie zabraknie farb i powłok do uzyskiwania efektów specjalnych na produkowanych etykietach, w tym farb przeznaczonych do druku flekso UV.Swoje miejsce na stoisku Sun Chemical znajdzie także SunLase – system znakowania laserowego, umożliwiający nanoszenie  personalizowanych informacji na opakowania na finalnym etapie ich powstawania.

„Osoby odwiedzające nasze stoisko zostaną zaproszone na swego rodzaju podróż po kompleksowej ofercie, jaką przygotowaliśmy z myślą o targach Labelexpo Europe 2015 - mówi Jonathan Sexton, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu rozwiązań wąskowstęgowych i sitodrukowych Sun Chemical Europe - Producenci etykiet i właściciele marek będą mogli przekonać się o wszechstronności naszych starannie dobranych produktów i rozwiązań. Pozwalają one sprostać licznym wyzwaniom rynkowym i oferują kompleksowość zgodną z targowym hasłem Sun Chemical – „Od pomysłu do klienta”. Na stoisku zaprezentujemy naszą ofertę dla każdego etapu workflow produkcyjnego i powstawania etykiety, niezależnie od tego czy mówimy o farbie, rozwiązaniach w zakresie ochrony marki czy też systemie zarządzania farbą”.

Źródło: Sun Chemical