Surimi Krissia w papierowych opakowaniach Mondi
8 Dec 2022 15:17

Firma Mondi, czołowy producent zrównoważonych opakowań i papieru, wsparł firmę Angulas Aguinaga i jej markę chłodzonych paluszków surimi Krissia w przejściu na papierowe opakowanie nadające się do recyklingu, znacznie zmniejszając ilość zużywanego plastiku.

Paluszki surimi były wcześniej pakowane w wielomateriałowe opakowanie wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki ścisłej współpracy z Mondi firma Angulas Aguinaga i jej marka Krissia przechodzą na opakowanie wykonane z FunctionalBarrier Paper produkowanego przez Mondi. Doświadczenie Mondi na rynku opakowań papierowych pozwoliło na opracowanie rozwiązania, które chroni chłodzony produkt, jednocześnie znacznie zmniejszając roczne wykorzystanie plastiku nawet o 20 ton.

FunctionalBarrier Paper firmy Mondi jest wytwarzany z odnawialnych, certyfikowanych zasobów i pozyskiwany w odpowiedzialny sposób. Zapewnia on szereg korzyści – wytrzymały i odporny na rozdarcie papier bazowy typu kraft jest konwertowany przez Mondi dla zapewnienia bariery ochronnej dla żywności i szczelności opakowania. Opakowanie nadaje się do recyklingu w istniejących w Hiszpanii systemach recyklingu papieru.

Jordi Gorchs, kierownik regionalny na Francję i Europę Południową w dziale Consumer Flexibles firmy Mondi, mówi: Dzięki ścisłej współpracy z zespołem Krissia i zbadaniu całej drogi produktu mogliśmy zapewnić paluszkom surimi opakowania, które nadają się do recyklingu i wspierają gospodarkę o obiegu zamkniętym, utrzymując w niej wartościowe materiały. Najpierw skupiliśmy się na potrzebach produktu, aby następnie zoptymalizować nasz FunctionalBarrier Paper dla zapewnienia nadającego się do recyklingu zamiennika dla poprzedniej, plastikowej wersji opakowania.

Mikel Grande, kierownik ds. marketingu i innowacji Angulas Aguinaga, mówi: Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie innowacyjnych rozwiązań w przemyśle spożywczym, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby konsumentów. W tym kontekście zmiana materiałów opakowań naszych produktów na te pochodzące z zasobów odnawialnych jest koniecznością – czujemy się odpowiedzialni za oferowanie naszym konsumentom preferowanych przez nich opakowań wykonanych z papieru. Nowe rozwiązanie w znacznym stopniu zastępuje plastik, jednocześnie pozwalając na utrzymanie jakości paluszków surimi marki Krissia. Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy pierwszą marką wprowadzającą na rynek tego typu papierowe opakowania przeznaczone dla chłodzonych ryb.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi