Światowe premiery na Dniach Otwartych firmy Omet
8 Jun 2015 10:53

W dniach 20-22 maja br. w siedzibie firmy Omet w Lecco k. Mediolanu odbywały się Dni Otwarte, podczas których włoski producent przedstawił dwie światowe premiery w swojej ofercie: offsetową maszynę Varyflex V2 Offset, przeznaczoną do zadrukowywania opakowań giętkich i kartonów o szerokościach 670 i 880 mm, oraz wąskowstęgową maszynę fleksograficzną iFLEX dedykowaną na rynek produkcji etykiet. Dzień wcześniej zorganizowany został specjalny pokaz obu urządzeń, w którym wzięło udział ponad 200 klientów z całego świata, w tym kilkunastoosobowa grupa z Polski. Ci ostatni udali się do Lecco na zaproszenie firmy WRH Global Polska – wyłącznego dystrybutora marki Omet w naszym kraju.

Głównymi atrakcjami spotkania, przebiegającego pod hasłem „Witamy w przyszłości”, były dwa nowe rozwiązania stworzone przez firmę Omet. Wzbudzały one największe zainteresowanie, m.in. wśród przedstawicieli drukarń z Polski. Mówi Małgorzata Iwińska, odpowiedzialna w WRH Global Polska za sprzedaż maszyn Omet: „W obu przypadkach możemy mówić o swego rodzaju rewolucji. Varyflex V2 Offset pozwala na zadrukowywanie materiałów giętkich i kartonów o szerokościach 670 mm i 850 mm z wykorzystaniem standaryzacji i wysokiej jakości druku charakterystycznych dla offsetu oraz możliwością łączenia wielu technologii w jednej linii. W zespołach offsetowych wprowadzono technologię zmiennoformatowych tulei (płyta i obciąg) oraz możliwość suszenia wydruków w technologiach UV i EB. M.in. te elementy czynią ją optymalnym rozwiązaniem w przypadku zadrukowywania choćby opakowań na żywność, z wykorzystaniem farb o niskim poziomie migracji”.

Druga istotna premiera Dni Otwartych to wąskowstęgowa maszyna fleksograficzna iFLEX, przeznaczona do produkcji etykiet. „Zaprojektowano ją z myślą o jak największej redukcji odpadów, generowanych podczas realizacji zleceń niskonakładowych” – tłumaczy Małgorzata Iwińska. „Urządzenie oferuje m.in. rewolucyjny, laserowy system wstępnego pasowania iLIGHT oraz jednoprzebiegową kontrolę wstęgi za pomocą kamer umieszczonych na każdym zespole drukującym za pomocą monitora iVISION. Te oraz inne zastosowane w nim rozwiązania mają uprościć pracę z maszyną i zoptymalizować jej wydajność, jakość oraz stabilność drukowania”. Warto podkreślić, że system iLIGHT to pierwszy przypadek zastosowania technologii laserowej w maszynie fleksograficznej.”

Poza światowymi premierami podczas Dni Otwartych prezentowane były również dwie – znane m.in. z wdrożeń zrealizowanych przez WRH Global Polska na naszym rynku – maszyny z serii XFlex: X6 oraz X4. Jak zapewnia Małgorzata Iwińska, oba urządzenia spotkały się z równie dużym zainteresowaniem klientów z Polski, zwłaszcza tych, którzy dopiero rozważają zakup maszyny marki Omet: „Gospodarze zadbali o to, by nasi goście nie tylko obejrzeli wszystkie urządzenia podczas specjalnych demonstracji, ale też umożliwili im wizytę w zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu klienci mogli poznać cały cykl technologiczny oraz obejrzeć poszczególne modele maszyn znajdujące się na różnych etapach wykonania. Mamy nadzieję, że pobyt na Dniach Otwartych stał się dla wielu z nich inspiracją do dalszych działań i pomógł w podjęciu decyzji o inwestycji w pierwszą bądź też kolejną maszynę Omet oraz że wkrótce baza zainstalowanych w naszym kraju rozwiązań tego producenta – dziś wynosząca około 20 – zostanie rozbudowana”.

Spotkanie w Lecco zbiegło się w czasie z zorganizowanymi w dniach 19-23 maja w Mediolanie targami Converflex, na których firma Omet miała swoje stoisko. Pod mottem „Galeria technologii” prezentowała na nim wybrane maszyny drukujące ze swojej bogatej oferty.

Źródło: Omet