Światowy rynek papierów syntetycznych będzie wart 595,3 mln w 2025 r.
14 Mar 2017 09:41

Irlandzka firma konsultingowa Research and Markets opublikowała ostatnio raport zatytułowany „Analiza światowego rynku papierów syntetycznych i trendy - Prognoza przemysłu do 2025 roku”. Według raportu światowy rynek papierów syntetycznych będzie rósł średniorocznie w tempie 7,8% w ciągu następnej dekady, aby osiągnąć poziom 595,3 mln USD w 2025 r.

Czołowe trendy na rynku to wykorzystywanie etykiet na bazie papierów syntetycznych w branży napojów, zwiększona penetracja Internetu i narastająca tendencja zakupów online, dzięki czemu będzie rosnąć popyt na opakowania, etykiety i druk tych papierów.

W zależności od aplikacji rynek ten jest podzielony na: nie-etykiety, etykiety oraz inne zastosowania. W zależności od rodzaju materiału rynek dzieli się na: polietylen o wysokiej gęstości (HDPE), dwuosiowo zorientowany polipropylen (BOPP), polichlorek winylu (PVC), polytereftalan etylenu (PET), polistyren (PS), polistyren wysokoudarowy (HIPS), liniowy polietylen o niskiej gęstości (LLDPE) i innego rodzaju materiały.

W zależności od procesu produkcji rynek jest podzielone na folie rurowe, syntetyczne masy włókniste, papiery wytwarzane metodą spun-bond, wytłaczane płaskie folie, współwytłaczane folie i inne procesy produkcyjne. Biorąc pod uwagę zastosowania, na rynku można wydzielić: sektor transportu, farmaceutyczny, pakowania i etykietowania, żywności i napojów, kosmetyków i inne.

Raport analizuje wielkość rynku i podaje prognozy dla wszystkich podanych jego segmentów zarówno w aspekcie światowym, jak i na poszczególnych regionalnych rynkach. Zawiera on historyczne dane rynkowe za lata 2013-15 wraz z prognozą na lata 2016-25. Raport koncentruje się na czołowych producentach, trendach rynkowych i w łańcuchu dostaw, innowacjach technologicznych, kluczowych wydarzeniach i przyszłych strategiach.

Na podstawie Research and Markets opracował TG