Firma Elitron ponownie znalazła się na podium w dziedzinie innowacji, a – jak komentuje Paolo Malatesta, dyrektor zarządzający Elitron - to wyróżnienie ponownie wyraźnie podkreśla inwestycje firmy Elitron w automatyzację i ciągłe zaangażowanie w badania i rozwój, zgodnie z obowiązującymi wymogami rynkowymi.
Jury EDP uznało, że Kombo TAV V2 jest najbardziej kompaktowym, w pełni automatycznym rozwiązaniem na rynku dedykowanym cięciu POS-ów, displayów i opakowań tekturowych. Nowy model jest jedynym systemem, który jest w stanie ładować i rozładowywać stosy materiałów drukowanych i niedrukowanych o wysokości do 1555 mm. Urządzenie może być ładowane i rozładowywane od przodu, w linii lub alternatywnie od boku.
W przypadku arkuszy o wymiarach do 3200 x 2200 mm ten elastyczny sposób załadunku i rozładunku oznacza, że ogólna powierzchnia systemu jest ograniczona do minimum i może zmieścić się w zakładach produkcyjnych, w których dostęp przestrzeni jest krytycznym czynnikiem.
Precyzyjność całego procesu
Każdy arkusz jest wyrównany przed załadowaniem, aby zagwarantować precyzję. Materiały są skanowane za pomocą wbudowanego, opatentowanego systemu Seeker, stroną zadrukowaną do góry lub do dołu w celu odczytania wydrukowanych obrazów i punktów odniesienia oraz automatycznego załadowania plików cięcia. Arkusz jest następnie przesuwany do pozycji bufora. Oszczędza to czas, ponieważ proces odbywa się podczas cięcia i bigowania poprzedniego arkusza/ów. Materiały mogą być ładowane pojedynczo lub - aby w pełni wypełnić obszar roboczy i zmaksymalizować wydajność - można załadować ich więcej. Całe stosy lub pojedyncze prace mogą zostać zidentyfikowane za pomocą wydrukowanego kodu kreskowego lub kodu QR dla zmaksymalizowania produktywności.
Skoncentrowany obszar roboczy podciśnienia z maksymalnie 32 sekcjami podciśnienia jest automatycznie aktywowany w miejscu pracy głowic tnących, aby utrzymać na miejscu nawet najmniejsze elementy. Doskonałe trzymanie zapewnia najwyższą jakość cięcia. Na całym obszarze roboczym pracują jednocześnie dwie niezależne suwnice i dwie głowice tnące. Ich obciążenie pracą jest przypisywane automatycznie przez oprogramowanie Twin Cut firmy Elitron, a każda głowica tnąca jest wyposażona w maksymalnie 5 narzędzi. Opatentowany panel Airo ułatwia pracę, ponieważ wiele arkuszy jest rozładowywanych za jednym razem. Zarówno produkt, jak i materiały odpadowe są rozładowywane i składowane jednocześnie w stanowisku rozładunkowym, a arkusze pozbawione „ścinków i mostków” są gotowe do następnego procesu.
Jesteśmy dumni, że nasz nowy, innowacyjny, automatyczny system cięcia jest kojarzony ze znakiem doskonałości Nagrody EDP. Jest to kolejny dowód na dodatkową wartość technologiczną, którą nieustannie staramy się oferować naszym klientom – powiedział Giuseppe Gallucci, dyrektor generalny Elitron. W Polsce firma LFP Industrial Solutions jest jedynym, autoryzowanym dystrybutorem i integratorem marki Elitron.
Opracowano na podstawie informacji firmy Elitron
Zdjęcie: Paolo Malatesta, dyrektor zarządzający Elitron