System pakowania owoców morza przynosi duże korzyści
30 Oct 2015 08:56

Przedsiębiorstwo RPC Bebo Kristiansand – Food Packaging Systems (dawniej Promens Kristiansand) wprowadziło nowy system pakowania owoców morza, który zapewnia ważne zalety logistyczne i ekologiczne w porównaniu z bardziej tradycyjnymi opakowaniami.

System obejmuje lekkie tace, folię uszczelniającą i maszyny zamykające tace. Służy on do pakowania różnych produktów z segmentu owoców morza od filetów rybnych po skorupiaki, a w połączeniu z pakowaniem w atmosferze zmodyfikowanej (MAP) może zapewnić wydłużony okres trwałości.

Specjalnie zaprojektowane tacki termoformowane z HDPE są dostępne w różnych wielkościach i wykorzystują specjalne elementy, np. stożki, których użycie w połączeniu z plastikową podkładką pomaga zapobiec odbarwianiu ryb powodowanemu przez pozostałą wodę i płyn. Tace zapewniają długi okres trwałości bez potrzeby stosowania lodu, oferując typowo 10-12 dni dla filetów rybnych.

Dla efektywnej dystrybucji tace mają mocną konstrukcję i są przystosowane do ustawiania w stosy – pełny ładunek ciężarówki może zawierać około 10 razy więcej tacek niż pojemników EPS. Napełnione tace mogą także być transportowane z innymi produktami, w tym produktami niechłodzonymi, gdyż ich szczelna konstrukcja uniemożliwia wyciekanie słonej wody. Tace mogą być pakowane bezpośrednio na paletach i foliowane.

Tace te są najmocniejsze na rynku i oferują pełne zabezpieczenie przed naruszeniem zawartości, zapewniając konsumentom wygodę i pewność, że produkt jest bezpieczny.

Zakład RPC Bebo Kristiansand w Norwegii ma rozległe doświadczenie i znajduje się w czołówce dostawców opakowań dla małych, średnich i dużych przetwórców owoców morza na całym świecie.

„Uważamy, że ten nowy system oferuje dostawcom owoców morza idealne rozwiązanie, pozwalając im zapewniać klientom końcowym jakość, świeżość i wygodę” – stwierdził dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Espen Eggerdink.

Źródło: RPC