Sztywne folie barierowe do termoformowania firmy Cobelplast dla maszyn FFS
22 Dec 2015 11:57

Firma Pakmar Sp.zo.o., jeden z czołowych na polskim rynku oferentów giętkich i sztywnych folii barierowych do żywności oraz jeden z głównych dostawców folii dla przemysłu mięsnego, mleczarskiego, rybnego i owocowo-warzywnego w Polsce, rozszerza zakres swej oferty o folie barierowe na bazie PS i PP.

Pakmar zawarł kontrakt dystrybucyjno –agencyjny z czołowym europejskim producentem sztywnych folii barierowych, firmą Cobelplast Belgia. Kontrakt, który wchodzi w życie 1 stycznia 2016 r. obejmuje region działania Pakmaru w Polsce, na Ukrainie i Białorusi.

Firma Cobelplast jest światowym liderem w produkcji sztywnych folii barierowych na bazie PS i PP do maszyn FFS (formująco-napełniająco-zgrzewających) i dostawcą m.in. do firm Nestle, Unilever, Ferrero, Arla Foods, Heinz, Mondelez, Develey, Friesland Campina i Roche.

Cobelpast -Belgia działała w ramach Grupy RPC i została zakupiona przez holding Bavaria. Obecnie tworzy na rynkach Europy Wschodniej własną sieć sprzedaży. Wybór Pakmaru na dystrybutora i przedstawiciela tej firmy na rynku polskim, ukraińskim i białoruskim jest wyróżnieniem dla polskiego przedsiębiorstwa, które działa w Polsce od 1990 r. i współpracuje z rynkami wschodnimi od ponad 15 lat.

Folie barierowe przeznaczone do termoformowania na maszynach FFS pozwalają - przy zastosowaniu właściwej technologii obróbki pakowanego produktu - wydłużyć jego trwałość (shelf-life) nawet do 18m-cy.

Źródło: Pakmar