Targi TAROPAK 2018 coraz bliżej!
3 Aug 2018 08:33

Rozpoczęło się odliczanie do Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które rozpoczną się 1 października 2018 roku. Od święta branży opakowaniowej dzielą nas dwa miesiące. Lista wystawców wypełnia się, precyzuje się również bogaty program wydarzeń towarzyszących.

CO? GDZIE? KIEDY?

Odbywające się w cyklu dwuletnim Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania stanowią największą tego typu imprezę w Europie Środkowo-Wschodniej, gromadząc liderów branży, czołowych dostawców najnowocześniejszych rozwiązań i technologii. Tegoroczna edycja TAROPAKU odbędzie się w dniach 1 - 4 października, zaś ekspozycje blisko 500 wystawców rozmieszczone zostaną w nowych pawilonach.

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Targi to nie tylko rozmowy biznesowe, nawiązywanie trwałych kontaktów czy poznawanie trendów i nowości rynkowych. Jest to również doskonały czas i miejsce do poszerzania wiedzy oraz poznawania nowych uregulowań prawnych. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Dnia 2 października, odbędzie się czwarta edycja Kongresu Przemysłu Opakowań. W tym roku tematem Kongresu będzie transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zgodnie z przyjętymi przez Komisję Europejską założeniami związanymi z ochroną środowiska naturalnego oraz surowców nieodnawialnych, gospodarki krajów Unii Europejskiej mają dążyć do „zamknięcia” obiegu produktu, od jego powstania, poprzez użycie, recykling/upcykling i ponowne wykorzystanie. Jest to więc dzisiaj i w najbliższych latach najbardziej aktualny temat inspirujący do działalności na rzecz oszczędzania nieodnawialnych zasobów wykorzystywanych w gospodarce.

W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE…

Jak wynika z opublikowanego przez Polską Izbę Opakowań raportu, rynek ciągle się rozwija, a jego wartość w 2017 roku wzrosła o ok. 7 procent w stosunku do poprzedniego. Analiza struktury rynku opakowań wyraźnie pokazuje, że do ich produkcji najczęściej wykorzystywane są tworzywa sztuczne, a w niewiele mniejszym stopniu także tektura i papier. Mając to na uwadze targi TAROPAK organizowane są w synergii z Targami Polimerów i Tworzyw Sztucznych POLIMERTECH oraz targami 4PRINT WEEK, będącymi nową odsłoną długiej tradycji targowych spotkań poligraficznych. Jakkolwiek obecnie nie należy zagadnienia druku ograniczać tylko i wyłącznie do papieru, to nie ulega wątpliwości, że to właśnie różne techniki druku sprawiają, że opakowania stają się atrakcyjne dla klientów.

OPAKOWANIE MA ZNACZENIE!`

Jest to teza, z którą trudno się nie zgodzić: nawet najlepszy produkt, jeśli został zapakowany w nieatrakcyjny sposób, nie wzbudzi zachwytu klientów. Działa to również w drugą stronę: produkt przeciętny, ale ciekawie „ubrany”, przyciąga uwagę. Opakowanie odwołuje się jednak nie tylko do estetyki, bowiem równie ważne są zagadnienia logistyczne, magazynowe czy bezpieczeństwa. Dlatego na początku października odbędą się również Targi Polagra Gastro i Polagra Tech.

W ramach tegorocznych targów Polagra Tech odbędą się dwa salony. Pierwszy z nich, Salon Technologii Piekarskich i Cukierniczych, rozpocznie się już w niedzielę 30 września Dniem Piekarza i Cukiernika. Zaprezentowane na nim specjalistyczne rozwiązania zostaną uzupełnione o ofertę wystawców Salonu Technologii Spożywczych, który rozpocznie się dzień później, 1 października. Oba wydarzenia potrwają do 4 października.

Z tematyką targów Polagra Tech ściśle koresponduje branża HoReCa, która zaprezentowana zostanie na Międzynarodowych Targach Gastronomicznych i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO i INVEST Hotel. Dla branży HoReCa targi te są najlepszym źródłem wiedzy na temat nowatorskich rozwiązań zarówno sprzętowych, jak i koncepcyjnych. Ekspozycję co roku tworzą czołowi polscy producenci i dystrybutorzy sprzętu dla lokali gastronomicznych i hotelarskich.

DO ZOBACZENIA NA TARGACH

Jak widać jesienne spotkanie będzie obfitowało w wydarzenia. Niemal cały teren poznańskich Targów zostanie zagospodarowany przez wystawców z różnych, lecz na jakże wielu płaszczyznach korespondujących ze sobą branż. Będzie to z pewnością czas owocnych kontaktów biznesowych, poszerzania wiedzy i poznawania najnowszych trendów w wielu dziedzinach.

Źródło: MTP