Tektura Invercote G firmy Iggesund ulepszona pod kątem druku cyfrowego opakowań
10 Mar 2015 12:26

Szybki rozwój cyfrowych maszyn drukarskich i coraz większe ogólne zainteresowanie wykorzystaniem druku cyfrowego w produkcji opakowań sprawiło, że firma Iggesund postanowiła ulepszyć tekturę Invercote. „Mamy obecnie do czynienia z gwałtownym wzrostem popularności opakowań kartonowych z nadrukiem cyfrowym. Jest to wspaniała wiadomość dla przedsiębiorstwa takiego jak nasze, które oferuje sztywną tekturę najwyższej jakości” - komentuje Fredrik Lisinski, osoba odpowiedzialna za rozwój sprzedaży na rynek druku cyfrowego w firmie Iggesund Paperboard. "Jeszcze lepsze kartony Invercote G, które wprowadzimy na rynek wiosną, uzupełnią naszą ofertę produktów do zastosowań cyfrowych” - dodaje.

„Invercote Creato to najlepszy wybór w przypadku materiałów z nadrukiem po obu stronach, takich jak okładki i różnego rodzaju karty, ale także dla opakowań, które charakteryzują takie same wymagania w stosunku do części zewnętrznej i wewnętrznej. Ulepszona tektura Invercote G przeznaczona jest z kolei dla klientów, którzy pragną wyraźnie zaznaczyć różnicę pomiędzy obiema stronami, zachowując jednak możliwość wykonania wysokiej jakości nadruku na części zewnętrznej i wewnętrznej z wykorzystaniem cyfrowej maszyny drukarskiej”.

Kluczem do sukcesu jest nowe powleczenie strony spodniej ulepszonej tektury Invercote G.

Inżynierowie z firmy Iggesund otrzymali zadanie stworzenia materiału o lepszej drukowności strony spodniej – zarówno w druku offsetowym, jak i cyfrowym – jednak bez rezygnowania z naturalnych wrażeń dotykowych, które od lat są znakiem rozpoznawczym tego produktu. Reakcja rynku na ulepszony materiał przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.

Wprowadzając nowy produkt, firma Iggesund pragnie zapewnić całej branży druku cyfrowego narzędzie, które pozwoli znieść wszelkie bariery uniemożliwiające pełne wykorzystanie potencjału składanych kartonów drukowanych cyfrowo.

„Nie chcemy, aby nasi klienci musieli wybierać między jakością wydruku w zastosowaniach cyfrowych a możliwością dopasowania najwyższej klasy projektu do określonego wzoru, sztywności i wytrzymałości materiału” - mówi Fredrik Lisinski. „Tektura Invercote ma pogodzić te wymagania. Pozycja lidera na rynku pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze. Jestem przekonany, że dzięki naszemu ulepszonemu produktowi cała branża opakowań drukowanych cyfrowo uczyni kolejny krok naprzód”.

W ciągu ostatniego roku firma Iggesund poczyniła znaczne wysiłki na rzecz zwiększenia dostępności kartonów Invercote w najpopularniejszych formatach na potrzeby cyfrowych maszyn drukarskich.

„Śledziliśmy rynek i nawiązaliśmy współpracę z wiodącymi producentami pras. W wyniku tego stworzyliśmy ofertę, która jest idealnie dopasowana do potrzeb osób zajmujących się drukiem cyfrowym z wykorzystaniem materiałów o wysokiej gramaturze”, podsumowuje Fredrik Lisinski.

Źródło: Iggesund Paperboard