Tektury Metsä Board z certyfikatami kompostowalności
15 Oct 2020 07:32

Dwie z tektur litych wyprodukowanych przez Metsä Board, MetsäBoard Natural FBB oraz MetsäBoard Pro FBB OBAfree, a także dwie tektury przystosowane do kontaktu z żywnością, MetsäBoard Natural FSB Cup i MetsäBoard Pro FSB Cup, otrzymały certyfikaty kompostowalności w warunkach domowych według normy NF T 51-800. Ten sam certyfikat uzyskała już wcześniej tektura MetsäBoard z ekobarierą – Prime FBB EB.

„Chcemy wspomagać gospodarkę a obiegową, więc naszym głównym celem jest, aby tektury były po użyciu poddawane recyklingowi. Jednak czasami recykling nie jest możliwy, na przykład gdy tektura zostanie zanieczyszczona przez zawartość opakowania. W takiej sytuacji kompostowanie jest najlepszą alternatywą” – powiedziała Helena Moring-Vepsäläinen, Product Safety Manager, Metsä Board.

Wszystkie tektury Metsä Board, które nie są powlekane polietylenem, mają już certyfikaty kompostowalności przemysłowej według norm DIN EN 13432 i ASTM D6400. Są wytwarzane z czystych włókien pierwotnych, które pochodzą z zarządzanych w zrównoważony sposób północnych lasów europejskich. Dzięki niskiej gramaturze przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw, a ich podatność na recykling sprawia, że są zgodne z zasadami gospodarki obiegowej.

Źródło: Metsä Board

error: Kopiowanie zabronione!