Termolan zmienił właściciela
17 Dec 2015 12:37

Wrocławską spółkę Termolan, jednego z liderów polskiego rynku przemysłowych technik klejenia, kupił Bühnen International, niemiecki producent kleju i dostawca urządzeń do klejenia przemysłowego. Stronie sprzedającej doradzała międzynarodowa firma doradcza BCMS, która m.in. poszukiwała nabywców w Polsce i za granicą.

„Początkowo skontaktowaliśmy się z ponad 200 potencjalnymi nabywcami” – wyjaśnia Tomasz Jakowiecki, dyrektor zarządzający BCMS. „Ale też od początku mieliśmy przeczucie, że Bühnen będzie nie tylko najlepiej pasował do tej transakcji, ale i najlepiej wykorzysta efekty połączenia
z Termolanem.”

Rynek klejów przemysłowych w ocenie ekspertów ma przed sobą dobre perspektywy. A Bühnen International kupując Termolan wzmacnia swoją obecność w regionie i pozyskuje kolejnych znaczących kontrahentów. Termolan dostarcza bowiem kleje przemysłowe - jak i urządzenia do ich nanoszenia - do setek firm pakujących żywność, zakładów motoryzacyjnych, producentów mebli, itp. w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Bühnen International to firma rodzinna dostarczająca ponad 500 rodzajów klejów oraz urządzeń do ich nanoszenia, prowadzi też specjalistyczne doradztwo dla ponad 3500 klientów w całej Europie.

Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Źródło: Futurama