Tetra Pak przejmuje holenderskiego producenta form z tworzyw sztucznych
5 Apr 2016 12:50

Koncern Tetra Pak został właścicielem firmy Laude, rynkowego lidera w zakresie projektowania i wytwarzania form z tworzyw sztucznych, wykorzystywanych w produkcji twardych i półtwardych serów. Przejęcie wzmocni pozycję koncernu jako czołowego światowego dostawcy kompletnych rozwiązań dla branży serowarskiej oraz zwiększy dostępność produktów Laude na globalnych rynkach.

Firma Laude powstała w 1962 r. Mieszczące się w Ter Apel w Holandii i zatrudniające 38 pracowników przedsiębiorstwo znajduje się w czołówce producentów i dostawców form dla branży serowarskiej, oferując wyjątkową jakość i trwałość produktów w połączeniu z wysokimi standardami higieny i czystości.

Tim High, wiceprezes wykonawczy ds. systemów przetwórczych w Tetra Pak, mówi: „Firma Laude zyskała reputację jako dostawca najwyższej jakości form i usług dla producentów serów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc dodać jej produkty do naszego wszechstronnego portfolio i zaoferować jeszcze bardziej konkurencyjne sery o gwarantowanej jakości.”

Auke Rienks, dyrektor wykonawczy w Laude, dodaje: „Nasi klienci będą nadal otrzymywać najlepsze na rynku produkty i usługi spod znaku Laude. Wykorzystanie kanałów Tetra Pak, szczególnie pozaeuropejskich, daje nam doskonałą okazję do międzynarodowego rozwoju.”

Laude stanie się częścią oddziału Cheese and Powder Systems w Tetra Pak. Firma nie zmieni swojej siedziby i nadal będzie kierowana przez Auke Rienksa oraz jego zespół menedżerów.

Na podstawie informacji firmy Tetra Pak opracował TK