Tetra Pak zamknie fabrykę w Lund
19 Sep 2014 14:37

„Spadek popytu na kartoniki do napojów w Europie i związany z tym nadmiar mocy produkcyjnych w europejskich fabrykach Tetra Pak zmusiły firmę do rozpoczęcia negocjacji dotyczących zamknięcia fabryki opakowań w Lund” - poinformowała dyrekcja koncernu Tetra Pak.

Zamknięcie zakładu spowoduje zwolnienie 250 osób. Utworzony w 1951 r. przez założyciela marki, zakład w szwedzkim Lund zatrudnia obecnie 3500 pracowników.

Spadkowi popytu europejskiego towarzyszy znaczące zmniejszenie eksportu: fabryka w Lund eksportuje obecnie blisko 80 proc. produkowanych opakowań.

Produkcja z Lund, gdzie wytwarzane są opakowania Tetra Brik Aseptic, Tetra Brik i Tetra Top, zostanie przeniesiona do innych europejskich fabryk.

„Jesteśmy przekonani, że ta decyzja znacząco polepszy wydajność naszych działań w Europie i zwiększy naszą konkurencyjność w dziedzinie ochrony środowiska” - powiedział m.in. Adolfo Orive, wiceprezes na Europę i Azję Centralną.

Firma planuje zamknięcie zakładu na początku 2015 roku.

W lutym br. Tetra Pak poinformowała o planach zamknięcia pod koniec br. holenderskiej fabryki w Moerdijk – z tych samych powodów.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ