TFP Grafika laureatem programu Przedsiębiorstwo Fair Play
10 Dec 2024 11:06

Zakończyła się 27. edycja programu Przedsiębiorstwo Fair Play. Podczas Wielkiej Gali Finałowej 29 listopada br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przedstawicielom firm z całej Polski uroczyście wręczono certyfikaty Przedsiębiorstwo Fair Play - jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień biznesowych oraz nagrody specjalne. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się również TFP-Grafika ze Śremu, specjalizująca się w produkcji opakowań kaszerowanych.

Program Przedsiębiorstwo Fair Play powstał w 1998 roku i stale cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców, czego dowodem jest znacząca liczba jego laureatów. W 2024 roku 171 firm pragnęło uzyskać tytuł i certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play. Spośród nich w oparciu o dwustopniową weryfikację wyłoniono 164 laureatów.

Realizując 27. edycję Programu Przedsiębiorstwo Fair Play i weryfikując jego uczestników również i w tym roku mogliśmy poznać niesamowitych ludzi, których inicjatywy realizowane na rzecz interesariuszy firm tworzą inspirujący katalog przykładów „biznesu z ludzką twarzą”. Możemy śmiało stwierdzić, że działań zdumiewających rozmachem i pomysłowością, a realizowanych przez Laureatów programu i świadczących o ich odpowiedzialności wobec społeczeństwa, jest bardzo wiele - podkreślił w trakcie uroczystości dr Mieczysław Bąk Przewodniczący Komisji Ogólnopolskiej programu.

Przedsiębiorstwa, które wyróżniły się w 27. edycji

Każdy uczestnik programu oprócz tytułu i certyfikatu Przedsiębiorstwo Fair Play walczył również o nagrody specjalne. Przedsiębiorcy, którzy wyróżnili się szczególnymi działaniami w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu zostali uhonorowani Nagrodą Główną -Statuetką Przedsiębiorstwo Fair Play.

W 2024 roku Statuetkę otrzymało 9 przedsiębiorstw: CARGILL POLAND Sp. z o.o. Oddział w Kiszkowie; Energia Euro Park Spółka z o.o. z Mielca; ICT Poland Sp. z o.o. z Kostrzyna nad Odrą; Market BHP Sp. z o.o. z Inowrocławia; NOVOL Sp. z o.o. z Komornik; Spółdzielnia Mieszkaniowa „BUDOWLANI” z Bydgoszczy; „TFP-GRAFIKA” Sp. z o.o. ze Śremu; Wodociągi Miasta Krakowa SA oraz Zakłady Elektrochemiczne ALCO-MOT Sp. z o.o. z Czarnkowa.

29 listopada br. w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zgromadziło się łącznie ponad 300 gości, dla których etyka w biznesie jest szczególnie ważna – przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz przede wszystkim przedsiębiorców. Ideą wydarzenia od samego początku jest nie tylko uhonorowanie wyjątkowych firm, ale również umożliwienie nawiązania kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami wyznającymi te same wartości. Gala odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Zaufanie ze strony władz państwowych i samorządowych jest wyrazem nie tylko poparcia dla idei etycznego biznesu, jaką rozpowszechnia program Przedsiębiorstwo Fair Play, ale też uznania dla jego laureatów – przedsiębiorstw współtworzących standardy kultury biznesu w Polsce.

Z ramienia TFP Sp. z o.o. prestiżowy Certyfikat Jakości Biznesu Przedsiębiorstwo Fair Play 2024 odebrał jej dyrektor generalny Piotr Rachowski. To wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem, że rzetelność, transparentność oraz etyka są fundamentami naszych relacji biznesowych i codziennej działalności. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy, która promuje odpowiedzialność społeczną i etyczne podejście do biznesu. Wierzymy, że takie podejście buduje trwałe i wartościowe relacje, które przyczyniają się do sukcesu zarówno naszej firmy, jak i naszych partnerów. Dziękujemy wszystkim, którzy są częścią naszej podróży – to dzięki Wam możemy wspólnie „grać fair” każdego dnia – tak firma skomentowała swój sukces w mediach społecznościowych.

Opracowano na podstawie informacji Biura programu Przedsiębiorstwo Fair Play