tna została właścicielem firmy NID
7 Mar 2017 09:48

Firma tna ogłosiła przejęcie australijskiego dostawcy urządzeń dla branży cukierniczej, przedsiębiorstwa NID. Znane w branży spożywczej jako pionier w zakresie maszyn formujących do form skrobiowych, NID dostarcza kompletne linie typu mogul dla przemysłu cukierniczego od ponad 60 lat. Transakcja zapewnia tna dostęp do technologii do formowania skrobi oraz stanowi część jej długofalowego planu rozwoju strategicznego, który ma przybliżyć ją do celu, jakim jest uzyskanie statusu wszechstronnego dostawcy rozwiązań dla tego sektora.

„NID to perfekcyjny wybór dla tna” - komentuje Alf Taylor, dyrektor generalny i współzałożyciel tna. „Mamy bardzo wiele wspólnego. Obie firmy to spółki rodzinne, które powstały z pasji dla innowacji, przedsiębiorczości oraz determinacji do tworzenia wyposażenia, które 'może więcej' i które są o krok przed wszystkim, co powstało wcześniej. Podobnie jak nasz pierwszy prototyp maszyny tna robag, pierwsze projekty NID były przełomowe i nie tylko rzucały wyzwanie standardom panującym w przemyśle, ale odegrały kluczową rolę w rozwoju przemysłu cukierniczego. Jesteśmy dumni, że ta wielka australijska historia sukcesu stała się częścią naszej własnej historii i nie możemy się doczekać powitania całego zespołu NID w grupie tna.”

Założona przez przedsiębiorcę i wynalazcę Hansa Arthura Faerbera w Sydney w 1952 r., NID była pierwszą firmą na świecie, która opatentowała obecnie stosowane rozwiązania w maszynach do formowania produktów ze skrobi. Innowacje Faerbera osiągały prędkości pracy niespotykane wcześniej w produkcji przemysłowej. Od tego czasu firma NID potwierdza swoje możliwości w zakresie maszyn do formowania form skrobiowych i wyposażenia dodatkowego, o czym świadczy ponad 600 instalacji jej urządzeń na całym świecie. Najnowszej generacji szybka maszyna M3000 Mogul - rezultat ponad sześciu dekad innowacji i rozwoju – osiąga prędkość do 35 tac/minutę i dzięki zastosowaniu szerokiej gamy pomp nadaje się do produkcji wielu produktów wykorzystujących formy skrobiowe, takich jak gumy, żelki, pianki, kremy pomadkowe oraz lukrecja.

„Włączenie NID do rodziny tna to doskonała wiadomość dla klientów na całym świecie” - mówi Esther Faerber, prezes NID i córka Hansa Arthura Faerbera. „Szeroka baza tna, w tym doświadczone zespoły sprzedaży i serwisu, liczne fabryki oraz doskonale opracowana sieć globalnej dystrybucji umożliwią nam lepszą obsługę obecnych klientów dzięki skróceniu terminów realizacji zleceń i dotarcia produktów na rynek. To wielka szansa dla obu firm i jestem przekonana, że nasze wspólne dążenie do doskonałości w zakresie inżynierii oraz poświęcenie badaniom i rozwojowi zapewnią doskonałą podstawę do produkcji najlepszych na rynku rozwiązań”.

Transakcja weszła w życie 1 marca 2017 r. W jej efekcie cała kadra pracownicza NID weszła w skład tna. Dla tej ostatniej firmy jest to kolejne przejęcie, po dostawcy rozwiązań do insertowania i etykietowania Unique Solutions, oraz specjalisty w zakresie obróbki żywności Florigo w 2015 r.

Na podstawie informacji tna opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!