Toster, który stał się… chlebakiem
29 Mar 2016 12:42

Jak pokazują badania, niemal połowa konsumentów wybiera nowy produkt kierując się wyłącznie wyglądem opakowania, a ponad 80% uważa, że znacząco wpływa ono na funkcjonalność i użyteczność produktów. Miejscem, gdzie wyznacza się trendy i prezentuje najlepsze opakowania, są od lat Międzynarodowe Targi Packaging Innovations - największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, w której trakcie swoją ofertę prezentują wystawcy z Polski i zagranicy. Ich najbliższa, 8. edycja odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia w EXPO XXI Warszawa.

Laureaci Strefy Studenta 2016 – kategoria „Głosowanie Internautów”

W trend innowacyjnych opakowań doskonale wpisuje się organizowana w trakcie Targów Strefa Studenta. To właśnie tu można spotkać młodych, ambitnych i pełnych energii studentów, których projekty niejednokrotnie trafiają na taśmę produkcyjną. To im dedykowany jest konkurs na najciekawsze opakowanie. Wzięli w nim udział studenci z całej Polski. Konkurs podzielony został na dwie kategorie: „Głosowanie Internautów” oraz „Głosowanie Profesjonalistów”. W tej pierwszej największą liczbę głosów zdobyły prace:

I miejsce – „TOSTER” autorstwa Julii Rekowskiej, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

II miejsce – „Hang On - take away soap” autorstwa Aleksandry Gos, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

III miejsce – „Opakowanie na truskawki” autorstwa Ireny Rosiak, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

Najważniejsze spotkanie tego roku

Doceniając trud, ambicję oraz kreatywność młodych projektantów, organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do drugiego etapu konkursu i prezentacji swoich prac w Strefie Studenta podczas zbliżających się Targów Packaging Innovations. Bazując na doświadczeniach z poprzednich lat, będzie to dla nich okazja do zdobycia cennych kontaktów, które często kończą się propozycjami stażu, a nawet wdrożeniem opakowań do produkcji.

Podczas drugiego etapu konkursu obradować będzie niezależne Jury, które autorowi najciekawszego projektu opakowania przyzna atrakcyjną nagrodę pieniężną. Wszystkich gości targów zachęcamy do odwiedzenia Strefy Studenta i poznania „młodego i świeżego” spojrzenia na projektowanie opakowań.

Źródło: Targi w Krakowie