Tradycyjne butelki do dressingów
13 Aug 2015 12:24

Przedsiębiorstwo RPC Promens Consumer Kutenholz, we współpracy z wiodącym producentem sosów Zum Dorfkrug, stworzyło klasyczną okrągłą butelkę o pojemności 1000 ml do najpopularniejszego niemieckiego sosu do sałatek Sylter Salatfrische. Poza tym klasycznym produktem w nowe butelki będą także pakowane inne wersje sosów sałatkowych: miodowo-musztardowy, jogurtowy, francuski, vinaigrette oraz dressing amerykański.

Stylowa butelka, formowana w technologii rozdmuchiwania z polipropylenu, ma ten sam wygląd tradycyjnej butelki do mleka co dostępne obecnie opakowania w pojemnościach 250 i 500 ml. Pomimo większego rozmiaru przyjazna dla użytkownika butelka jest wygodna do trzymania i używania oraz może być wyciskana, co ułatwia dokładne odmierzanie i nakładanie porcji.

Nowe butelki spełniają ponadto wymagania dotyczące bezpieczeństwa w sektorze gastronomicznym, co pozwala na ich stosowanie nie tylko w domu, ale także w stołówkach i restauracjach. Plastikowe pojemniki są lekkie, mocne i odporne na stłuczenia i dlatego jest to idealny wybór do zastosowań w barach i bufetach sałatkowych oraz dla firm cateringowych.

Butelki weszły na rynek w maju i są dostępne w barach sałatkowych w około 150 supermarketach sieci Edeka.

Źródło: Grupa RPC