TRESU na ICE Europe 2017
27 Feb 2017 07:39

Na targach ICE Europe 2017 (21-23 marca, Monachium) Grupa TRESU wystawi sprzęt pomocniczy włącznie z raklowymi listwami komorowymi, systemami dostawy i cyrkulatorami do kontrolowania i automatyzowania dostawy farby i powłok we wszystkich wirtualnych sytuacjach druku flekso.

Henrik Kristensen, wiceprzewodniczący TRESU Ancillary komentuje: „Teraz, kiedy konwertery opakowań stoją w obliczu wymagań krótszych przebiegów produkcyjnych i większej zgodności jakości, kontrolowanie procesów staje się żywotnie ważne, zwłaszcza po to, by chronić produktywność. Na ICE Europe 2017 wystawimy zautomatyzowane rozwiązania dostawy farby i powłok, które spełnią te wymagania, umożliwiając szybszą realizację, większe prędkości produkcji, minimalny wkład ręczny i zredukowane ilości odpadów materiałowych.”

System dostawy farby TRESU F10 iCon reguluje przepływ farby, ciśnienie i lepkość, zapewniając jednorodną, dokładną gęstość farby na drukowanym podłożu bez zanieczyszczenia powietrzem. Ten energooszczędny system zapewnia także głębokie automatyczne czyszczenie, osiągając kompletny cykl zmiany farby w ciągu 5 do 10 minut.

Systemy listew komorowych TRESU minimalizują odpady farb i podłoża, podnoszą jakość druku, umożliwiają zwiększenie prędkości drukarki większe niż 600m/min, krótsze czasy czyszczenia i zredukowane emisje. Wykorzystując opatentowany system uszczelnień zapobiegają przeciekom i zanieczyszczaniu powietrzem, zapewniając czysty, wolny od pęcherzyków druk charakteryzujący się szybkim schnięciem, lepszym odbiciem i wyższymi wartościami połysku. Kiedy listwa raklowa musi być wymieniona, opatentowane systemy zaciskowe TRESU umożliwiają wymianę w ciągu mniej niż 2 minut. Program komory obejmuje lekkie, odporne na rdzę komory z włókna węglowego, które dają ochronę przed detergentami i klejami o wartościach pH ponad 9,0, jak również warianty ceramiczne. Przewidziane są wszystkie aplikacje konwertujące i powlekające, od komór o zamkniętych kasetach dla drukarek etykiet do typów o szerokościach do 6000 mm dla tektury falistej i druku tissue.

Ostatnią innowacją TRESU w zakresie komór jest idea „wszystko w jednym” dla szerokiej wstęgi i druku tektury falistej, obejmująca komory z listwami raklowymi, system farbowy i zintegrowany system mycia. Dostępna w szerokości od 1600 mm do 6000 mm komora charakteryzuje się zintegrowaną dyszą myjącą z solidnie zaprojektowanym mechanizmem natrysku wody o niskim ciśnieniu, aby zapewnić wydajne mycie komory i wału rastrowego w krótkim czasie. Komora zapewnia szybkie opróżnianie, bo farba czy płyn powlekający są usuwane przez obydwa otwory komory: wlot i wylot.

Przykłady oferowanych systemów listew raklowych TRESU dla węższych szerokości druku obejmują FlexiPrint IMW E-Line, dla szerokości do 1800 mm, szybkości większych niż 600 m/min, i która nie potrzebuje pompy i działa przy prędkości drukarki do 300 m/min.

Systemy cyrkulacyjne do powlekań precyzyjnie regulują przepływ lakierów wodnych flekso dla etykiet i opakowań, włącznie z tymi, które wymagają ostrożnego obchodzenia się, ponieważ mają relatywnie duże rozmiary cząstek. Przykłady wrażliwych lakierów obejmują te o wysokim połysku, kolorach metalicznych lub jaskrawych, jak również o efektach oddziałujących zmysłowo lub zapachowo. Najbardziej zaawansowanym produktem w programie cyrkulacyjnym udostępnionym jesienią 2016 r. jest TRESU XL5i - kompaktowy system z dwiema perystaltycznymi pompami o regulowanej prędkości, który powoduje, że lakiery są utrzymywane na precyzyjnym poziomie lepkości i ciśnienia. To oznacza, że można osiągnąć pożądany efekt druku bez zakłóceń przy dużych prędkościach produkcji. System cyrkulacyjny jest używany w kombinacji z komorą listwową i przystosowanym do potrzeb aniloksem o otwartych celach i jest łatwy w obsłudze dzięki półautomatycznemu ustawianiu czyszczenia i zegara.

Źródło: TRESU

TRESU cassette format Flexiprint Reservoir Chamber is ideal for narrow web applications

FlexiPrint Reservoir: zamknięty, nie wymaga pompy i działa przy prędkości drukarki do 300m/min

F10-iCon_white

System dostawy farby TRESU F10 iCon