Tubki „nowej generacji” z 40% zawartością recyklatu
9 Aug 2021 14:30

We współpracy z firmami reprezentującymi wszystkie ogniwa łańcucha wartości firma Huhtamaki opracowała nową tubkę, która zawiera ponad 40% certyfikowanego przez ISCC materiału pochodzącego z recyklingu. Rozwiązanie stworzone wspólnie z LyondellBasell, Plastuni Lisses (Groupe Somater) oraz Groupe Rocher będzie przeznaczone przede wszystkim do pakowania produktów kosmetycznych, higieny osobistej, higieny jamy ustnej oraz spożywczych.

W celu stworzenia tej innowacji powołano partnerstwo międzysektorowe, w którym każdy uczestnik miał do wykonania własne zobowiązania. I tak koncern LyondellBasell dostarczył żywice, Huhtamaki wykonał laminat, Plastuni Lissel przygotował konstrukcję tubki, zaś czołowy producent kosmetyków, środków czystości oraz odzieży Groupe Rocher został właścicielem marki.

Przy realizacji projektu Huhtamaki skoncentrowało się na ułatwieniu wdrożenia i wykorzystania materiałów z odzysku, dzięki którym powstały produkty nadające się do recyklingu i podnoszące poziom cyrkularności laminowanych tubek.

W tym celu wykorzystano żywice z polimerów CirculenRenew firmy LyondellBasell, które są produkowane z użyciem surowców odnawialnych pochodzących z bioproduktów na bazie odpadów i resztek takich jak zużyty olej kuchenny, z zastosowaniem metody bilansu masowego. Są one certyfikowane zgodnie z normą ISCC PLUS.

Jens Pilzecker, szef globalnego działu tub laminowanych w Huhtamaki Flexible Packaging, powiedział: Nasze nowe tuby laminowane wnoszą realny wkład w dalsze zwiększanie obiegu zamkniętego opakowań giętkich, przy jednoczesnej redukcji CO2 poprzez zastąpienie paliw kopalnych źródłami odnawialnymi. Osiągnięcie tego przełomu było możliwe dzięki wspaniałej współpracy z naszymi partnerami LyondellBasell, Plastuni Lisses i Groupe Rocher.

Opracowano na podstawie informacji firmy Huhtamaki

error: Kopiowanie zabronione!