Turecki PrintPark nowym członkiem Global Packaging Alliance
11 Mar 2019 11:17

Turecki producent opakowań, firma PrintPark, została nowym członkiem GPA (Global Packaging Alliance, Globalny Alians Opakowaniowy). Po jej akcesji GPA grupuje dziewięć niezależnych przedsiębiorstw opakowaniowych, które łączy wspólny cel: wspieranie swych interesów na światowych rynkach FMCG. Najnowszy nabytek służy nie tylko rozszerzeniu obecności Aliansu nad Bosforem, ale również zapewnia GPA wejście na strategicznie istotne rynki w regionie MENA (Środkowego Wschodu i Afryki Północnej).

„Dzięki PrintPark mamy przyjemność rozszerzyć obecność GPA o szybko rozwijający się turecki rynek” - powiedział Hans-Christian Bestehorn, rzecznik prasowy i współzałożyciel GPA oraz partner w rlc packaging group. „Wcielenie PrintPark do aliansu będzie korzystne przede wszystkim dla tych producentów, którzy chcą zyskać harmonijną obecność swych produktów z pomocą tureckiego partnera: producenta opakowań zachowującego najwyższe globalne standardy. PrintPark idealnie pasuje do GPA z technicznego punktu widzenia, ponieważ wykorzystywane przez tę firmę nowoczesne technologie są zgodne z wysokimi standardami technicznymi dla opakowań o wartości dodanej innych członków GPA”.

PrintPark to producent pudełek składanych klasy premium. Firma mająca swoją główną siedzibę w Stambule dba o zachowanie najwyższych międzynarodowych standardów produkcji i przetwórstwa. Ferit Dansik, partner zarządzający w PrintPark, jest bardzo zadowolony z tej globalnej wymiany: „Jako część GPA korzystamy głównie z wiedzy i doświadczenia innych członków” - wyjaśnia. Założone w 1974 r. przedsiębiorstwo zaopatruje w najwyższej jakości opakowania branże kosmetyczną, cukierniczą oraz napojowo-alkoholową.

Na podstawie informacji GPA opracował TK