Udany rok firmy Docufield
10 Nov 2022 12:55

Firma Docufield – wyłączny przedstawiciel marek Hunkeler AG i Hunkeler Systeme AG - informuje o zrealizowanych w tym roku wdrożeniach rozwiązań obu producentów. Oprócz maszyn Hunkeler, przeznaczonych do wstępnego przygotowania i dalszego przetwarzania wstęgi papieru m.in. w sklejone bloki książkowe, mijający rok przyniósł tej firmie także projekty związane z wdrożeniem rozwiązań innej reprezentowanej przez nią marki – Hunkeler Systeme. Firma ta specjalizuje się w produkcji zaawansowanych, kompletnych systemów utylizacji odpadów, skierowanych m.in. do drukarń opakowaniowych

Jak podkreśla Krzysztof Zabielski – dyrektor handlowy Docufield – rosnąca popularność marki Hunkeler Systeme to z jednej strony efekt coraz większej świadomości środowiskowej wśród przedsiębiorców (także właścicieli marek, będących znaczącą grupą klientów drukarń), z drugiej – poszukiwania przez nich nowych sposobów na zwiększenie wydajności swoich działań. Kompleksowe systemy Hunkeler Systeme, integrowane w ramach całych linii produkcyjnych, umożliwiają odsysanie ścinków papierniczych, ich utylizację poprzez tworzenie beli papieru gotowych do odbioru przez firmy zajmujące się recyklingiem bądź przetwarzaniem odpadów, a także filtrację powietrza i jego ponowne wykorzystanie w procesach wytwórczych. W Polsce naszym głównym rynkiem docelowym są producenci opakowań, wytwarzanych na odpowiednio dużą skalę – implementacja tego rodzaju rozwiązania ma bowiem sens ekonomiczny dopiero przy określonej skali produkcji i generowanego odpadu. Mamy za sobą kilka zakończonych sukcesem wdrożeń tego typu kompleksowych linii w drukarniach należących do międzynarodowych koncernów opakowaniowych, posiadających swoje zakłady w Polsce. Nad kolejnymi projektami intensywnie pracujemy, a zainteresowanie ofertą Hunkeler Systeme systematycznie rośnie.

Jak dodaje Krzysztof Zabielski, istotnym elementem wdrożenia tego typu systemu jest uczestnictwo firmy Docufield w całym projekcie: Każdy system, niezależnie od tego, czy mówimy o rozwiązaniu centralnym czy lokalnym, jest projektowany w sposób indywidualny i uwzględnia specyfikę realizowanej przez klienta produkcji, jego potrzeby i wymagania względem recyklingu, ale też chęć ponownego wykorzystania niezwykle cennego zasobu, jakim jest powietrze. Stajemy się zatem partnerem technologicznym całego przedsięwzięcia, nie tylko dostawcą infrastruktury sprzętowej i software’owej. To ogromna odpowiedzialność, ale też olbrzymia satysfakcja po zakończonych z sukcesem implementacjach.

Z ofertą Hunkeler AG i Hunkeler Systeme AG będzie można zapoznać się podczas przyszłorocznych lutowych targów – Hunkeler Innovationdays 2023 organizowanych w Lucernie. To najważniejsze dla świata druku cyfrowego wydarzenie, gromadzące wszystkich kluczowych dostawców rozwiązań, odbędzie się po kilkuletniej przerwie wymuszonej przez pandemię. Przez ten okres zarówno my, jak i producenci maszyn drukujących czy introligatorskich, wprowadzali na rynek nowej generacji rozwiązania, z których znaczna część zostanie zaprezentowana podczas pokazów „na żywo”. Więcej informacji na ten temat przekażemy już niebawem, ale już dzisiaj zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy wykorzystują w swojej działalności druk cyfrowy, do odwiedzenia nas w Lucernie – podsumowuje Michał Okurowski.

Opracowano na podstawie informacji firmy Docufield

error: Kopiowanie zabronione!