Udział technologii Ishida w zwiększaniu produkcji
5 Nov 2015 13:00

Główną rolę w procesie dalszego rozwoju firmy Leo Dune Ltd odegrała naważarka wielogłowicowa Ishida. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło czołowemu irlandzkiemu producentowi warzyw rozszerzyć ofertę rynkową o dostawy marchwi przetworzonej

Już od pokoleń firma Leo Dunne jest dostawcą do rodzimego sektora detalicznego produktów świeżych. Niedawno oszacowała zapotrzebowanie rynku na marchew przetworzoną i doszła do wniosku, że zaoferowanie wysokiej jakości produktu zapewni sukces. Po podpisaniu znaczącego kontraktu z jedną z największych irlandzkich sieci handlowych, firma stanęła w obliczu konieczności uruchomienia - w czasie poniżej dwóch miesięcy - linii przetwórczej najwyższej klasy.

Dziesięciogłowicowa naważarka Ishida z serii CCW-RS to urządzenie odporne na wodę, wyposażone w zasobniki o pojemności 3 litrów. System charakteryzuje się doskonałym poziomem dokładności i niezawodności, z osiągami około 55 opakowań na minutę dla worków z marchwią o masie 500 g oraz wskaźnikiem dokładności ogólnej 98%.

Równie ważnym czynnikiem jest łatwość eksploatacyjna maszyny. Szybki rozruch za pomocą prostego w obsłudze układu zdalnego sterowania (RCU - Remote Control Unit) nadaje systemowi elastyczność, która pozwala sprostać różnego rodzaju wymogom procesu produkcyjnego w firmie Leo Dunne.

„Wiedzieliśmy, że Ishida to wielka marka w branży oraz uzyskaliśmy pozytywne komentarze od innych użytkowników” - wyjaśnia dyrektor Leo Dunne, Emmet Dunne. „Nie jesteśmy rozczarowani naszym wyborem.”

„Łatwość eksploatacyjna urządzenia zyskała sympatię wszystkich naszych pracowników. Sterowanie jest znacznie bardziej intuicyjne w porównaniu z innymi naważarkami, zatem jeśli pojawiają się jakieś drobne problemy podczas produkcji, maszyna identyfikuje je i informuje operatorów, jak je naprawić. Jest to cecha niezbędna dla utrzymania płynności produkcyjnej.”

I chociaż – jak stwierdza Dunne - niezawodność urządzenia stanowi oczywistą korzyść, to stanowią ją również usługi posprzedażowe, świadczone na wysokim poziomie przez spółkę Ishida i jego partnera, firmę SF Engineering.

„Świadomość, że mamy kogoś na miejscu, kto poradzi sobie z wszelkimi problemami, jest absolutnie niezbędnym czynnikiem dla wypełnienia wymogów i terminarzy zleceń naszych klientów detalicznych” - stwierdza Emmet Dunne.

Naważarka dziesięciogłowicowa Ishida stanowi część kompletnej linii opracowanej i zainstalowanej przez firmę SF Engineering, obejmującej również ładowarkę obrotową, stół sortowniczy pod zamówienie, przenośnik wznoszący i platformę wsporczą.

Leo Dunne przewiduje, że nowy zakup zwróci się w przeciągu trzech lat. System, który został zaprojektowany do obsługi marchwi, może być zastosowany również do innych produktów. Pozwala to firmie na większą elastyczności i daje zdolność dopasowywania się do trendów i zmian rozwojowych rynku. Dodatkowo, wykorzystując nadwyżki kapitałowe, przedsiębiorstwo zyskało korzyść z przyrostu wydajności oraz znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla.

Źródło: Ishida