Udział technologii Ishida w zwiększaniu produkcji
10 Aug 2015 11:41

Główną rolę w procesie dalszego rozwoju firmy Leo Dune Ltd odegrała naważarka wielogłowicowa Ishida. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania czołowy irlandzki producent warzyw mógł rozszerzyć ofertę rynkową o dostawy marchwi przetworzonej.

Już od pokoleń firma Leo Dunne jest dostawcą rodzimych produktów świeżych do sektora detalicznego. Niedawno oszacowała zapotrzebowanie rynku na marchew przetworzoną i doszła do wniosku, że oferta wysokiej jakości tego produktu pozwoli na odniesienie sukcesu. Po zdobyciu znaczącego kontraktu w jednej z największych irlandzkich sieci handlowych, stanęła ona w obliczu konieczności uruchomienia, w czasie poniżej dwóch miesięcy, najwyższej klasy linii przetwórczej.

Dziesięciogłowicowa naważarka Ishida z serii CCW-RS to model urządzenia odpornego na wodę, wyposażonego w zasobniki o pojemności 3 litrów. System charakteryzuje się doskonałym poziomem, tak dokładności, jak i niezawodności, z wydajnością około 55 opakowań na minutę dla worków z marchwią o masie 500g, oraz wskaźnikiem dokładności ogólnej 98%.

Równie ważnym czynnikiem jest łatwość eksploatacyjna maszyny. Szybki rozruch (start-up) za pomocą prostego w obsłudze układu zdalnego sterowania (RCU - Remote Control Unit) nadaje systemowi elastyczność, która pozwala sprostać różnego rodzaju wymogom procesu produkcyjnego w firmie Leo Dunne.

Firma dokonała wyboru systemu Ishida dla nowej linii, opierając się na jej ustalonej rynkowej reputacji. „Wiedzieliśmy, że Ishida to wielka marka w branży oraz uzyskaliśmy pozytywne komentarze od innych użytkowników” - wyjaśnia Dyrektor Leo Dunne, Emmet Dunne, „i nie jesteśmy rozczarowani naszym wyborem.”

„Łatwość eksploatacyjna urządzenia zyskała sympatię wszystkich naszych pracowników. Sterowanie jest znacznie bardziej intuicyjne w porównaniu z innymi naważarkami, zatem jeśli są jakieś drobne problemy podczas produkcji, maszyna identyfikuje je informując operatorów, w jaki sposób je naprawić. Jest to cecha niezbędna dla utrzymania płynności produkcyjnej.” I chociaż niezawodność urządzenia – jak twierdzi Dunne, stanowi oczywistą korzyść, to są nią również usługi posprzedażowe, świadczone na wysokim poziomie przez spółkę Ishida i jego partnera, firmę SF Engineering.

„Świadomość, że mamy kogoś na miejscu, kto poradzi sobie z wszelkimi problemami, jest absolutnie niezbędnym czynnikiem dla wypełnienia wymogów i terminarzy ze strony naszych klientów detalicznych” - stwierdza Emmet Dunne.

Naważarka dziesięciogłowicowa Ishida stanowi część kompletnej linii opracowanej i zainstalowanej przez firmę SF Engineering, obejmującej również ładowarkę obrotową, stół sortowniczy pod zamówienie, przenośnik wznoszący i platformę wsporczą.

Leo Dunne przewiduje, że nowy obiekt zwróci się w ciągu trzech lat. System, który został zaprojektowany do obsługi marchwi, może być zastosowany również do innych produktów. Pozwala to firmie na większą elastyczności i daje zdolność dopasowywania się do trendów i zmian rozwojowych rynku. Dodatkowo firma Leo Dunne, wykorzystując nadwyżki kapitałowe, zyskała korzyść z przyrostu wydajności oraz znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla.

Źródło: Ishida