Ukraińskie plany Huhtamaki
3 Mar 2017 12:07

Huhtamaki zamierza wybudować w Kijowie nowy zakład produkujący kubki papierowe. Dzięki ukraińskiej fabryce firma będzie w stanie lepiej zaspokajać potrzeby lokalnych i globalnych klientów i wspomagać ich w rozwoju biznesu.

Huhtamaki jest obecny na Ukrainie od 2002 r. i obecnie obsługuje ten rynek poprzez import produktów przede wszystkim z fabryk na terenie Polski. Nowy oddział będzie wytwarzał pełną gamę papierowych kubków do napojów zimnych i gorących. Produkcja w zakładzie, w którym zatrudnienie znajdzie ok. 50 pracowników, powinna rozpocząć się w 2018 r. Stanie się on częścią segmentu produkcyjnego Foodservice Europe-Asia-Oceania.

„Pomimo niedawnych problemów politycznych i ekonomicznych, sektor spożywczy na Ukrainie rośnie, a kraj odgrywa ważną rolę w planach rozwojowych wielu naszych kluczowych klientów o globalnym zasięgu. Co więcej Ukraina ma rozbudowaną infrastrukturę transportową i jest doskonale przygotowana do obsługi sąsiednich krajów” - mówi Eric Le Lay, wiceprezes wykonawczy segmentu Foodservice Europe-Asia-Oceania.

Na podstawie informacji Huhtamaki opracował TK