Ulepszona tektura Invercote G otrzymała nagrodę Quick Printing Award
9 Sep 2015 12:09

W połowie 2015 r. amerykański biuletyn branżowy Quick Printing przeprowadził wśród czytelników trzecią edycję dorocznego konkursu Readers’ Choice Top Products. Biuletyn ten skierowany jest do osób z całego świata zajmujących się drukiem. Celem konkursu było zgromadzenie opinii dostawców komercyjnych usług drukarskich na temat najważniejszych produktów, które (według nich) pojawiły się w branży podczas ostatnich 15 miesięcy. W głosowaniu mogli uczestniczyć dostawcy z całego świata.

Ulepszona tektura Invercote G firmy Iggesund Paperboard wygrała w kategorii materiałów do druku cyfrowego. Uzasadnienie brzmi następująco:

„Tekturę Invercote G można stosować z rozmaitymi technologiami drukarskimi. Drukarnie cyfrowe najchętniej korzystają z niej, gdy potrzebują materiału grubszego lub sztywniejszego niż ten używany na co dzień. Ulepszona tektura Invercote G przeznaczona jest dla klientów, dla których istotna jest wyraźna różnica między obiema stronami materiału, lecz także możliwość wykonania wysokiej jakości nadruku na części zewnętrznej i wewnętrznej, z użyciem cyfrowej maszyny drukarskiej.

Kluczem do sukcesu jest nowa powłoka strony spodniej ulepszonej tektury Invercote G.

Inżynierowie z firmy Iggesund stworzyli materiał o lepszej drukowności strony spodniej – zarówno w druku offsetowym, jak i cyfrowym – zachowując przy tym naturalne wrażenia dotykowe, które od lat są znakiem rozpoznawczym tego produktu”.

Dla Jannesa Dahlgrena, dyrektora generalnego Digaloo – szwedzkiego przedsiębiorstwa z branży druku cyfrowego – przyznanie nagrody firmie Iggesund nie było niespodzianką.

„Ulepszona drukowność spodniej strony tektury Invercote G stworzyła zupełnie nowe możliwości jej zastosowania w druku cyfrowym. Możemy wykorzystać ten materiał do stworzenia większej liczby różnych opakowań niż wcześniej” - powiedział Dahlgren.

Nagroda zostanie wręczona firmie Iggesund podczas ceremonii na odbywających się w Chicago targach GraphExpo 15 w niedzielę, 13 września.

Źródło: Iggesund