Unikatowe opakowanie do lodów marmurkowych
12 Jun 2015 08:59

Przedsiębiorstwo RPC Superfos opracowało specjalny projekt opakowania do doskonałych lodów Inspira czołowego norweskiego producenta Hennig Olsen Is. Unikatowe opakowanie, z efektem fali na krawędzi pokrywki, jest formowane wtryskowo z polipropylenu i zdobione etykietami tworzonymi w technologii etykietowania w formie na wszystkich czterech bokach i na spodzie. Atrakcyjna grafika odzwierciedla pozycjonowanie marki w kategorii produktów z wyższej półki. Etykieta obejmuje także przezroczystą część u podstawy, przez którą widoczne są lody z efektem marmurkowym. Ponadto opakowanie jest zabezpieczone przed naruszeniem.

Hennig Olsen Is oferuje już wiele rodzajów lodów wysokiej jakości dla różnych segmentów, jednak firma chciała wprowadzić nową serię inną niż wszystkie. Lody Inspira to idealny deser na wszystkie specjalne okazje wymagające szczególnie luksusowego smakołyku, jak wyjaśnił dyrektor ds. zaopatrzenia, Carl-Christian Langfeldt: „Lody Inspira należą do segmentu produktów luksusowych i dlatego musimy nadać im ekskluzywny wygląd – potrzebne jest tu nowe i ekscytujące opakowanie. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rezultatu, a szczególnie podobają nam się fale na krawędzi i przezroczysta podstawa, przez którą widać nasze marmurkowe lody.”

Hennig Olsen Is współpracuje z przedsiębiorstwem RPC Superfos od ponad 20 lat, wykorzystując jego standardowe pojemniki, a także do niektórych produktów opakowania specjalnie zaprojektowane.

„RPC Superfos tworzy doskonałe projekty i zawsze wiemy, do kogo się zwrócić, gdy potrzebujemy specjalistów, którzy będą w stanie dostarczyć nam kreatywne opakowanie” – stwierdził na koniec Carl-Christian Langfeldt. „Ich zespół potrafi łączyć tradycję z nowoczesnością. Współpraca nad tym projektem przebiegała wspaniale, a nie było to łatwe zadanie ze względu na silną presję czasu”.

Źródło: Grupa RPC