Unikatowe wykończenia powierzchni w nowej technologii
10 Dec 2015 12:04

Przedsiębiorstwo RPC Bramlage wprowadziło nowy proces fakturowania powierzchni pojemników z tworzyw sztucznych umożliwiający tworzenie wielu różnych wykończeń o interesujących właściwościach dotykowych, wzorach i fakturach, takich jak skóra, drewno, kamień i liście. Dostępna paleta atrakcyjnych wykończeń gwarantuje unikatowy wizerunek marki i oferuje cenne możliwości wyróżnienia produktu na półce w konkurencyjnym środowisku handlu detalicznego.

Nowa technologia jest w stanie nie tylko odtworzyć wygląd określonych faktur na pojemniku lub pokrywce, ale wykorzystując proces dwukomponentowy, umożliwia także imitację ich właściwości dotykowych. Samo opakowanie nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki ani przygotowania powierzchni.

Przedsiębiorstwo RPC Bramlage opracowało ponadto we współpracy z firmą partnerską proces łączący etykietowanie w formie (IML) z tą nową technologią fakturowania, udostępniając dodatkowe możliwości tworzenia efektownych zdobień wykorzystujących specjalne wykończenia powierzchni.

Źródło: RPC