Unipak podnosi wartość produktu
8 Jan 2016 11:34

Belgijska firma Peritus Brands, sprzedająca artykuły chemii gospodarstwa domowego, prowadzi kampanię promocyjną swojego proszku wybielającego Blan White w plastikowych pojemnikach UniPak dostarczanych przez RPC Superfos. Sprzedawany zwykle w kartonowym pudełku proszek pakowany jest w kwadratowe pojemniki o wielkości 800 g, formowane wtryskowo z polipropylenu, co gra kluczową rolę w planach wzmocnienia sprzedaży i zyskania lojalności klientów.

Pojemnik UniPak przypomina karton kolorem i kształtem, ale ponadto oferuje użytkownikom końcowym szereg istotnych zalet, jak wyjaśnia Isabel Vanhulle, dyrektor ds. marketingu w Peritus Brands:

„Nasz produkt Blan White pomaga utrzymać czystość i świeżość białych tkanin. Jest to artykuł dla gospodarstw domowych do stosowania w wilgotnym środowisku. Pojemnik UniPak zapewnia ochronę przed wilgocią i zapobiega zbrylaniu się proszku. W ten sposób opakowanie plastikowe do przechowywania produktu zwiększa w oczach klienta wartość proszku Blan White”.

Jako pojemnik do przechowywania UniPak doskonale nadaje się do ponownego napełniania i mieści ok. 800 g produktu, co odpowiada dwóm kartonowym pudełkom. Dla Isabel Vanhulle opakowanie jest efektywną inwestycją marketingową, która jest odpowiedzią na zwiększoną konkurencję ze strony międzynarodowych marek.

„Jako producent wiemy, że nasz wybór opakowania ma wyraźny wpływ na nasze relacje z klientami” – zauważyła Isabel Vanhulle. „Pojemnik do przechowywania UniPak jest piękny i ma wspaniałe zdobienia wykonane w technologii etykietowania w formie. Uważamy opakowanie za silny środek komunikacji, a w tym wypadku dodaliśmy także niewielką ulotkę ze zdjęciami produktów w naszej ofercie i informacją o wartościach marki”.

Promocyjny pojemnik UniPak to efekt pierwszego wspólnego projektu Peritus Brands i RPC Superfos. Isabel Vanhulle znalazła RPC Superfos, przeglądając Internet w poszukiwaniu opakowania do kampanii promocyjnej.

„Wyszukałam po prostu wyrażenie »plastikowe pudełko« i wszystkie informacje, jakich szukałam, znalazłam na stronie RPC Superfos. To bardzo dobra strona o przejrzystej strukturze, oferująca wspaniałe zdjęcia i wyczerpujące informacje techniczne. Zwróciłam się naturalnie także do innych dostawców opakowań, ale o zaletach współpracy z RPC Superfos przekonało mnie to, że na wszystkie moje pytania o ceny i czasy dostaw odpowiedziano szybko i starannie.

Dotrzymano wszystkich obietnic i jestem ogromnie zadowolona z naszej współpracy” – powiedziała na koniec. „Wszystko przebiegło łatwo i płynnie zarówno pod względem świadczonych usług, jak i dostarczonych opakowań”.

Źródło: RPC